• 0

20 Ekim 2017, 00:17 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Kadim Durmaz, 'Muhtarlarımız Demokrasinin Temel Taşıdır'

Kadim Durmaz, 'Muhtarlarımız Demokrasinin Temel Taşıdır'

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, "Muhtarlarımız demokrasinin temel taşıdır. Bulundukları mahalle veya köyde devletimizin bütün kurumlarını temsil etmektedir" ifadelerini kullandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, “Muhtarlarımız demokrasinin temel taşıdır. Bulundukları mahalle veya köyde devletimizin bütün kurumlarını temsil etmektedir” ifadelerini kullandı.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.
 
Açıklamasında, "Muhtarlarımızın her biri çalışma arkadaşımızdır." ifadelerine yer veren Durmaz, muhtarların 188 yıldır faaliyetlerini sürdürmekte olduklarını belirterek, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
Bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında devleti temsil gibi önemli bir görevi yerine getirmektedirler.
 
Muhtarlarımız kamu kaynaklarının eksiksiz ve eşit paylaşımla aktarılması için, 7 gün 24 saat görevi başında azimle çalışmaktadırlar.
 
Ülkemizin ve Tokat’ımızın sorunlarını, ortak akıl ve barışçıl bir anlayışla bizlere ileten muhtarlarımızın, kentlerimizin gelişmesinde ki katkıları büyüktür.
 
Muhtarlarımızın özverili ve fedakarca çalışmalarının farkındayız ve buna uygun iyileştirmeleri hızla hayata geçirmek zorundayız. Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının Muhtarlıklarımız olduğunu unutmamalıyız.
 
Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ifade ettiği gibi muhtarlarımızın gerek özlük haklarında gerek çalışma koşullarında düzenlemeler yapılması öncelikli ve en önemli görevimizdir. Türkiye Büyük Millet Meclisinde muhtarlarımızın lehine yapılacak her türlü yasal düzenlemeye destek vermeye de hazırız.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimiz ve devletimiz arasında bir köprü vazifesi gören, kamu hizmetinin köylerimize ve mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaşmasında en önemli etkenlerden biri olan, bizlerin de çalışma arkadaşları başta Tokatlı Muhtarlarımız olmak üzere, tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum."
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]