• 0

13 Ekim 2020, 16:28 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Lokantada ihtiyaç sahipleri için 'askıda yemek'

Lokantada ihtiyaç sahipleri için 'askıda yemek'

Tokat'ta, lokanta işleten Hakan Kutlay (40), hayırsever müşterilerinin desteğiyle 'askıda yemek' kampanyası başlattı. Uygulama kapsamında, ihtiyaç sahipleri, lokantada ücretsiz olarak yemek yemeye başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Kent merkezindeki Gaziosmanpaşa Bulvarı'nda lokanta işleten Hakan Kutlay, 3 yıl önce başlattığı 'askıda yemek' kampanyasını devam ettiriyor. Lokantada yemek yiyen hayırsever müşterilerin katkılarıyla ihtiyaç sahipleri de ücretsiz olarak yemek yiyebiliyor. Lokantasını açtıktan hemen sonra uygulamayı başlattığını anlatan Kutlay, "25 yıl önce Turizm Meslek Lisesi'nden mezun olduktan sonra bu işe ilk başladığımda Antalya'ya bir işletmeye staja gitmiştim. Orada 'askıda yemek' yazısı gördüm. İnsanlar geliyor, orada yemek yiyordu ve kimse de hesap sormuyordu. Ben de merak ettim, sordum; 'Bu iş nasıl oluyor' diye. Yemek yiyen insanların ihtiyaçlılar için de ödeme yaptığını öğrendim. 25 sonra Rabb'im bize bu işletmeyi nasip etti. Bizim de açar açmaz ilk yaptığımız iş 'askıda yemek' uygulamasını hayata geçirmek oldu. Müşterilerimiz ise uygulamadan memnun. Bazı insanlar yoldan geçerken yemek yemese bile yardım ediyor" dedi.
 
Haftanın 3 günü lokantada yemek yediğini söyleyen Rüstem Yayar ise "Burada yemeğimi yedikten sonra da 'askıda yemek' kampanyasına katkıda bulunuyorum. Uygulama çok yerinde olmuş. İhtiyaçlı insanları da düşünmek lazım" diye konuştu. 
 
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Sunny Ürünleri'nden "Seetalk Akıllı Mikrofon"un mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ'ın röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]