• 0

13 Ekim 2020, 21:15 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Aslan; 'Türkiye sonuna kadar Azerbaycan'nın yanında olacaktır'

Aslan; 'Türkiye sonuna kadar Azerbaycan'nın yanında olacaktır'

Azerbaycan Halk Gazetesi'nden İlgar Rüstemov ve Mesaim Abdullayev'e demeç veren 22,23,24 ve 26. Dönem Ak Parti Milletvekili Zeyid Aslan; 'Can Azerbaycan kahraman asker ve koruma güçlerine güç ve dualar dilerim. Bugün Azerbaycan askerleri milletinin şerefi namına canlarını kurban vermeye hazırdırlar. Kayıplarınız mümkün olduğu kadar az, zaferiniz muhteşem olsun. Amin'

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Azerbaycan ve Ermenistan Arasında devam eden Karabağ Savaşı tüm şiddeti ile devam etmektedir. Azerbaycan Ordusu Ermenistan’a ağır kayıplar verdirerek ilerlemekte ve Karabağ’da önemli bir ilerleyiş kaydetmektedir. Ağır kayıplar veren Ermenistan her fırsatta dünya Kamuoyuna Türkiye’yi şikâyet etmektedir ve Dünya Kamuoyunu Türkiye’ye baskı yapmaya davet ediyor.
 
Neden Ermenistan Azerbaycan’a karşı savaş başlattı?
 
Ermenistan gaspçı ve saldırgan bir devlettir. Bu ülkeyi idare edenler zaman zaman boş rüyalara dalıyorlar. Yeni topraklar ve araziler ele geçirmek iddiasına kapılıyorlar. Ermeniler Azerbaycan’ın son yıllarda bu kadar güçlendiğini tahmin edemediler. Ben olanları gıpta ile izliyorum. Azerbaycan ordusu bugün Karabağ’da tarih yazıyor. Paşinyan Hükümeti Ermenistan’ı savaş üstünü gördü ve Ermenileri savaşa teşvik etti. Savaş artık ok yaydan çıkarak Azerbaycan üstünlüğü ile devam etmektedir. Bilinsin ki dünyada hiçbir zulüm cezasız kalmaz.
 
 
Bizde Dost Kara Günde Belli Olur Derler, Türkiye’nin Azerbaycan’a Desteği neden birçok Ülkeyi Rahatsız etmektedir?
 
Türkiye Cumhuriyeti Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile son yıllarda ülkemizin çevresinde hakkı ve  adaleti savunmaya, zulme ve haksızlığa karşı çıkmaya başladı. Yeni dünya düzenine ihtiyaç var. Türkiye ve Azerbaycan’ın birbirine arka, hayat olması lazım. Böylelikle gücümüz daha da artar, düşmanlarımız bertaraf olur. Şöyle bir deyim var ‘’etle tırnak arasına girmek olmaz’’ Biz bir ananın evlatlarıyız, çok haklı olarak bir millet iki devletiz. Yarın doğuda, batıda bütün yakın ve uzak ülkelerde zulmün yok olmasını, adaletin yerini bulmasını arzuluyoruz.
 
30 il Ermeni işgali altında, Dünya Güçleri hangi hakla Azerbaycan’a savaşı durdurun demektedir?
 
Ermenistan Azerbaycan topraklarını işgal ettiğinde dünya sustu. Ermeniler 20. Asrın en acımasız katliamlarından olan Hocalı Katliamına sessiz kaldı, görmezden geldi. Bugün Azerbaycan öz hakkını talep etmektedir. Sınır hukukunu korumaya çalışmaktadır, dünya güçleri ise derhal ateşkesten diyalogdan dem vurmaktadır. Zaten onlar bununla zalime arka dururlar. Ermenistan Azerbaycan topraklarını işgal etmiştir. Çok hürmetli İlham Aliyev’in sözleri her an hatırımdadır; Ermeni askerlerinin Azerbaycan topraklarında ne işi var?
 
Azerbaycan halkına ve Askerlerine ne söylemek istersiniz?
 
Sabır ve metanet! Azerbaycan halkı gayretli ve cesur bir halktır. Son durumlarda bunu kanıtlamaktadır. Görünen budur ki bugün Azerbaycan var gücüyle  Dağlık Karabağ’da tarih yazıyor ve adaleti yerine getiriyor. Bu milli namus ve şeref yoludur. Azerbaycan da herkes bunun farkındadır. Türkiye sonuna kadar Can Azerbaycan’ın yanında olacaktır.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.113 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]