• 0

15 Ekim 2020, 06:39 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Türkiye'ye örnek olan Etüt Tokat devam ediyor

Türkiye'ye örnek olan Etüt Tokat devam ediyor

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılına 1 Eylül 2020 tarihinde yüz yüze başlayan ve Eğitim Tokat TV'den de desteklenen 8'inci ve 12'inci sınıf öğrencilerini başarıya ulaştıracak Etüt Tokat kapsamında yürütülen çalışmalar Tokat Valisi Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda değerlendirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Etüt Tokat Koordinatörü Osman Özden, il genelinde devam eden çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
 
Vali Ozan Balcı, Türkiye’de bir ilk olan ve il genelinde başlayan 4 bin 118 ortaokul 8’inci sınıf, 2 bin 489 lise 12’inci Sınıf öğrencisini LGS ve YGS’ye hazırlayan Etüt Tokat ile amacın Tokat’ın akademik anlamda 5 yılda ilk 5 içerisinde yerini alması olduğunu söyledi. Balcı, "Geçtiğimiz yıl nitelikli gönüllü öğretmenlerimizle başlattığımız Etüt Tokat ile büyük başarı elde ettik. Öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyoruz. Tüm Türkiye’ye örnek olan Etüt Tokat’ı bu yıl Eğitim Tokat TV kanalıyla da destekliyoruz. Öğrencilerimize ayrıca ücretsiz yayınlar veriyoruz" dedi.
 
 
Geçen yıl ortaokullarda 88 olan etüt merkezi sayısının bu yıl 103’e, lisede 49 olan etüt merkezi sayısının 58’e yükseldiğini belirten Vali Ozan Balcı, "Yılgınlık göstermeden, yorulmadan, aşkla,  şevkle çalışacağız. Biz Valilik olarak sizlere gereken desteği sağlayacağız. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize güç kuvvet diliyorum" diye konuştu.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]