• 0

15 Ekim 2020, 13:44 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Başkan Eroğlu, 'Altyapı'da rekora koşuyoruz'

Başkan Eroğlu, 'Altyapı'da rekora koşuyoruz'

Tokat Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından yeni yağmur suyu, yeni kanalizasyon hattı ve içme suyu hat çalışmaları devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kış ayları öncesinde yağışlar başlamadan şehrin genel noktalarında yağmur suyu hat çalışmalarının tamamlandığını belirten Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, belediye tarihinin en büyük altyapı çalışmasının yapıldığını söyledi.
 
Yağmur suyu hattı çalışmalarının devam ettiği Yeşilırmak Mahallesi Sanayi Sitesi bölgesinde çalışmaları teknik ekibiyle birlikte yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, 2020 yılında altyapıda da rekora imza attıklarını belirtti.
 
Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “2020 yılı gerek altyapıda gerekse asfaltta rekora koştuğumuz bir yıl oldu. Belediye tarihinin en geniş çaplı yağmursuyu hat çalışmalarını bu dönem içerisinde gerçekleştirdik. Sadece 2020 yılı içerisinde yaklaşık 30 Km içme suyu hattımızı yeniledik. 12 km yeni kanalizasyon hattı ve 5 Km’de yağmur suyu hattı çalışmalarımızı Eylül ayı itibariyle tamamladık.
 
Şuanda ekiplerimiz; Yeşilırmak, Semerkant, Kaleardı ve Sanayi bölgesinde 1200’lük yeni yağmursuyu hattı çalışmasına devam ediyorlar. Yine Yeniyurt Mahallesi’nde ise Q 300’lük korigatör borularla yeni kanalizasyon hattı deplase çalışmamız devam ediyor.
 
 
Şehrimizin bazı bölgelerinde ani yağışlar sonucu su birikintileri meydana geliyordu. İnşallah yapmış olduğumuz altyapı çalışmaları ile bunun önüne geçmiş olacağız. Altyapısını tamamladığımız bölgelerde yol düzenleme, kaldırım ve asfalt çalışmalarımızı da tamamlıyoruz. Bu süreçte gece gündüz çalışmalarını sürdüren ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.
 
Sanayi sitesi esnaflarını da tek tek ziyaret ederek, istek ve temennilerini dinleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, teknik ekibiyle birlikte şehrin dört bir yanında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.059 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]