• 0

21 Ekim 2020, 13:14 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat-Niksar Gökçeli Barajı çalışmalarında sona gelindi

Tokat-Niksar Gökçeli Barajı çalışmalarında sona gelindi

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Tokat iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.
 
DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, yaptığı yazılı açıklamada ‘Tokat Niksar Gökçeli Barajı’ inşaatında çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Tokat iline bağlı Niksar ilçesi Gökçeli Beldesi’nin 1 km güneydoğusundaki Selim Deresi üzerinde inşa edilen barajın temelden yüksekliği 41,4 metredir. 1,03 milyon m3 su biriktirme hacmine sahip baraj ile 2.110 dekar zirai arazi sulanacak ve Niksar İlçemizin Gökçeli Kasabası sulama suyu ihtiyacına katkı sağlanacaktır” dedi.
 

Gökçeli Barajı’nda, Gövde sıyırma kazısı ve enjeksiyonu, beton kaplama, dolusavak kazısı, dolusavak beton imalatları ve dipsavak imalatları tamamlanmıştır. Batardo dolgusu tamamlanmış ve gövde dolgusuna devam edilmekte olup, %95 oranında tamamlanmıştır.

Projenin tamamlanması ile 2020 yılı birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık  9 milyon 775 bin 550 TL katkı sağlanması hedeflenmektedir.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.079 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]