• 0

21 Ekim 2020, 18:18 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

TSO Başkanı Çelik; 'Önceki yönetimin TSO üyelerine özür borcu var'

TSO Başkanı Çelik; 'Önceki yönetimin TSO üyelerine özür borcu var'

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Ali Çelik, eski yönetimin bakanlık ve TOBB tarafından mevzuata aykırı uyarılmalarına rağmen, TSO kasasından 3 milyon lira harcayarak Seyirtepe tesisini yaptığını açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat TSO Başkanı Ali Çelik, son günlerde Tokat kamuoyunda tekrar gündeme oturan Seyirtepe tesisiyle ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Çelik açıklamasında, tesisin daha yapım aşamasında yasal sıkıntılar çıktığını belirterek, "Bakanlığın ve TOBB’nin yapamazsınız, işletemezsiniz mevzuata aykırıdır, uyarılarına rağmen eski yönetimdeki arkadaşlar, Seyirtepe tesisini yapmış, odanın kaynakları kullanılarak yaklaşık 3 milyon lira harcanmıştır." ifadelerine yer verdi.
 
 
2,5 MİLYON DÖNEM ZARARI
 
Tesisin yapım ve işletim modeliyle ilgili sıkıntılara da dikkat çeken Başkan Çelik açıklamasına şöyle devam etti: İl Özel İdaresi ile dünyanın hiç bir yerinde olmayan yap, işlet ve 10 yıl sonra eşyaları ile birlikte devret sözleşmesi yapmışlardır. Şehir ve odamız işletmede; Alkol olsun mu? Olmasın mı? Tartışmalarıyla ikiye bölünmüştür. Yaklaşık 2 buçuk milyon lira dönem zararı oluşmuş ve kapatılmıştır.  Seyirtepe tesisiyle ilgili eski başkanın meclis toplantısında; “Bende devam etsem kapatacaktım.” ifadesi mevcuttur. Eski başkan, “Bugün bunca zarar tartışma ve spekülasyonlardan sonra odanın kurumsal kimliği zarar gördü. İyi niyetle yola çıktık ama bunları öngöremedik.” demeli.  Hata yaptık, özür dileriz, bir sürü gereksiz tartışmaya sebebiyet verdik, ekonomik anlamda büyük zararlar oluştu diyebilmek, bence erdemli bir davranıştır.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.046 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]