• 0

23 Ekim 2020, 19:47 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Erbaa OSB'ye kurulacak 10 yeni fabrika için imzalar atıldı

Erbaa OSB'ye kurulacak 10 yeni fabrika için imzalar atıldı

Tokat'ın Erbaa ilçesinde yer tahsisi yapılan 10 yeni fabrika için imza töreni düzenlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Erbaa Organize Sanayi Bölgesinde kurulması planlanan 10 yeni fabrika için imza töreni düzenlendi. Erbaa Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen imza törenine AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gökalp Coşkun, il genel meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda iş insanı katıldı. Toplantıda Erbaa Organize Sanayi bölgesine yatırım yapan fabrikaların temsilcileriyle sözleşmeler imzalandı. Daha sonra iş insanlarına plaket ve hediyeler takdim edildi.
 
 
OSB’deki gelişmelerin heyecan verici olduğunu ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl "Erbaa’da zamanında 33 tane tuğla fabrikasının olduğu dönemlerde iş yapan, Erbaa’ya yatırım yapan büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. Bugün OSB’nin bu kadar dolu, bu kadar canlı olmasının, Erbaa’da sanayi kültürünün oturmasında onların büyük emekleri var. Bugün burada 10 tane imza atılacak. Bu da demek oluyor ki Erbaa’da yine istihdam sağlanacak. Erbaa’da belediye olarak hem OSB anlamında hem de şehircilik anlamında biz de elimizden gelen her türlü desteği, planlamayı yapacağız" dedi.
 
 
3 bin kişiye istihdam sağlayacak bir işin başlangıcında bulunmaktan gurur duyduğunu ifade eden Tokat Milletvekili Mustafa Arslan ise  "Tokat’a Erbaa’ya canı gönülden çalışmak için, destek vermek için söz veriyoruz. Erbaa’ya ne yapılması gerekiyorsa biz bunların takipçisi oluruz.  Gökalp başkanım da bu işi çok sıkı takip ediyor. Dünya zor bir dönemden geçiyor. Pandemi bütün dünyayı olumsuz anlamda etkiledi. Türkiye’de de pandeminin etkilerini azaltmak için her türlü çalışmayı yaptık. Hükümetimizin pandeminin etkilerini azaltmak için verdiği destekler 494 milyar liraya ulaştı. Bu rakam bizim milli gelirimizin yüzde 10’una tekabül ediyor.  Bunların da devamı gelecek. Reel sektörü rahatlatacağız" diye konuştu.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat / Erbaa
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]