• 0

24 Ekim 2020, 13:22 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta 1 milyon kitap dağıtıldı

Tokat'ta 1 milyon kitap dağıtıldı

Vali Dr. Ozan Balcı, Kitap Tokat Projesi uygulama merkezi Z-Kütüphane'de incelemelerde bulunarak, Kitap Tokat Projesi ekibinden projenin uygulama süreçleri hakkında bilgi aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kitap Tokat Projesi’nin Türkiye’ye örnek bir proje olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, proje kapsamında bugüne kadar; okul öncesi 232,896, ilkokul 280,289, ortaokul 259,325, lise 165,093, öğretmen ve diğer meslek grupları 62,424 olmak üzere toplam 1 milyon kitap hediye edildiğini söyledi.
 
 
"Dijital Kitap Platformu İle Öğrencilerimizi Kitapla Buluşturuyoruz"

Tokat’ta yeni açılacak Z-Kütüphanelere ve  kitaptokat sistemine yeni kitaplar alınarak kitap çeşitliliğinin artırılacağını ifade eden Vali Dr. Balcı, “Tokat’ta ilk kez uygulanacak olan dijital kitap platformuyla binlerce kitabı elektronik ortamda öğrencilerimizle buluşturuyoruz, öğretmenlerimiz de bu platform üzerinden öğrencilerini takip edebilecek, nitelikli okumalar yapılacak, okumaya dair birçok veriye anında ulaşabilecek.” dedi.
 
Talep Edilen Kitaplar Öğrencilere Ücretsiz Ulaştırılıyor

Dijital kitap platformunda 25.000 kitap bulunduğunu ve pilot uygulama yapılacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Projemiz örnek bir proje olacak. Bu platformda her seviyeye uygun kitaplar seçilecek. Öğrencilerimiz ücretsiz kullanacak. Valilik olarak kitaba erişimi kolaylaştırmak istiyoruz. Talep edilen kitapları PTT kargo ile öğrencilerimizin adreslerine ulaştırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
 
 
Kitap Okuma Yarışmaları Yapıyoruz

Proje kapsamında kitap yarışması düzenlendiğini ve yarışmanın sonuçlandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, yarışmada başarı sağlayan öğrencilerin ödüllendirileceğini kaydetti.  Kitap Tokat web sitesi üzerinden (www.kitaptokat.gov.tr) öğrenci ve velilerin ödüllü kitap okuma yarışmalarına katılabileceklerini hatırlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Küçük okurları olmayan bir toplumun büyük okurları olmaz” sözünü önemsiyoruz. Tokat’ta öğrenim gören her sınıf düzeyindeki öğrencinin kitap okumayı küçük yaştan itibaren alışkanlık haline getirmesi ve nitelikli okur olması için çaba gösteriyoruz. Öğrencilerimiz mutlu oluyor, bu mutluluk bizi de mutlu ediyor.” dedi.
 
24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Öğretmenlere Kitap Hediye Edilecek

Vali Dr. Ozan Balcı, ayrıca öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde kitap hediye edileceğini ifade etti. Ziyarette Kitap Tokat Projesi kapsamında yürütülecek diğer projeler ile ilgili de bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, kütüphanede karşılaştığı çocuklarla bir süre sohbet ederek, kitap etti.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.144 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]