• 0

21 Kasım 2020, 05:39 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Başkan Eroğlu, 'Esnafın yanındayız'

Başkan Eroğlu, 'Esnafın yanındayız'

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, belediye meclis toplantısında esnaflarla ilgili alınan kararları esnaf odaları temsilcileri ile yaptığı toplantıda açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu başkanlığında dün yapılan Belediye Meclis toplantısında kentte faal olarak hizmet veren esnaflarla ilgili kararlar alındı. Alınan kararları esnaflara duyurmak için Belediye Sosyal tesislerinde esnaf odalarının temsilcilerinin katılımı ile toplantı yapıldı.
 
Ülke genelinde alınan covid-19 tedbirleri kapsamında Tokat Belediyesi olarak esnafın yanında olduğunu belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Meclis üyelerimizle aldığımız kararları 5-6 aylık zaman dilimi için aldık, süreç devam ederse ikinci bir karar alabiliriz” dedi.
 
 
Belediye olarak ne katkılar sağlanabilir noktasında bu zamana kadar birçok görüşmeler yaptıklarını ve meclis toplantısında tüm meclis üyeleriyle oy birliği sağlayarak bazı destekler sağladıklarını söyleyen Eroğlu, “Özel halk otobüsçülerimizin aylık vermiş olduğu kiralar var, Çekenli İş Merkezinde faaliyet gösteren kooperatiflerimizin bize ödediği kiralar var. Yine terminalimizdeki seyahat acentaları ve esnafımızın bizlere ödediği kiralar var. Yine her sefer başına alınan çıkış ücretleri var. Çekenli İş Merkezimizdeki kooperatiflerimizden alınan çıkış ücretlerimiz var. Biz 2 başlıkta hem kiralarda hem de çıkış ücretlerinde fayda sağlayacak bir çalışma yaptık. Üniversiteye taşıma yapan 11 nolu kooperatifimiz 1.1.2021 yani ocak ayından başlamak üzere 6 aylık süre boyunca 1.7.2021 tarihine kadar kira ücretlerinde yüzde 50 indirim yaptık. Aynı şekilde 3 nolu kooperatifimiz de ise 1.1.2021-1.5.2021 tarihine kadar 4 aylık zaman diliminde kiralarında yüzde 50 indirim yaptık. Terminal kiralarımızı da 1 Ocak 2021-1 Haziran 2021 tarihine kadar yüzde 50 indirimli bir şekilde almış olacağız. Bunun yanında çıkış ücretlerimizde de yüzde 50 indirim sağlayacağız. Çekenli İş Merkezimizdeki minibüslerimizden 1 Ocak 2021-1 Mayıs 2021 tarihleri arasında hem kiralar yüzde 50 indirimli hem çıkış ücretlerinde yüzde 50 indirim yapacağız. Tüm bunlar öngörülerinize göre belediye olarak yaklaşık 1 milyon lirayı aşkın bir paradan fedakarlık etmiş olacak. Onu da siz değerli esnaf, kooperatif ve üyelerimize katkı olarak sağlamış olacağız” diye konuştu.
 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]