• 0

25 Kasım 2020, 15:32 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Dürdane Susar, 'Siddet çağımızın vebasıdır'

Dürdane Susar, 'Siddet çağımızın vebasıdır'

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla yazılı açıklama yapan MHP Tokat Kadın Kolları Başkanı Dürdane Susar, 'Siddet çağımızın vebasıdır' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türklerde kadının yerinin çok önemli olduğunu, kadına şiddet olayının eski Türk toplumlarında olmadığını ifade eden Dürdane Susar, “Günümüzde kadına şiddetin geldiği nokta bizim toplum yapımızla uyuşmamaktır. Anlatılanlar, yaşanılanlar, kayıtlara geçenler bir toplumsal cinnetin göstergesidir” şeklinde konuştu.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla yazılı açıklama yapan MHP Tokat Kadın Kolları Başkanı Dürdane Susar, “Kadına şiddetin her geçen gün arttığına üzülerek şahit oluyoruz. Türk toplum yapısına kadim değerlerimize uymayan bu tutum bizleri ziyade üzmektedir. Şiddet çağımızın vebasıdır. Oysa modern dünya uzlaşının, anlayışın yoğun olduğu bir zaman dilimi olmalıydı. Şiddetin her türlüsüne karşı çıkmamız gerekmektedir. Bu durum hepimizin görevidir” dedi.
 

ŞİDDETİ EL BİRLİĞİ İLE BİTİREBİLİRİZ

Günümüzde kadınlara şiddetle mücadele etmenin gerekliliğinin trajik bir olay olduğunun altını çizen Dürdane Susar, “Şiddetin hiçbir bahanesi olamaz! Yaşanan bazı elim hadiselerin toplumda infiale neden olduğu doğrudur. Ancak ne yazık ki sözlü ya da fiziksel taciz, şiddet, canice bir cinayete dönüşmediği sürece çok fazla üzerinde durulmuyor. Meselelere ilgi duymak için acı çekiyor olmanın bu kadar derin ve bu kadar dehşet verici olduğu bir zamanı bekleyemeyiz. Bu konuda herkesin payına düşeni yapması gerekiyor” diye konuştu.

MHP Tokat Kadın Kolları Başkanı Susar açıklamasını şöyle sürdürdü: “Şiddetin her çeşidi ve şekli yıkıcıdır. Kadına karşı olan türü de hem bireysel hem de toplumsal pek çok problem doğurmaktadır. Şiddet sosyal bir sorun olmakla birlikte aynı zamanda pek çok sosyal sorununda kaynağı durumundadır. Bu açıdan bakıldığında kadına yönelik şiddetin önlenmesi hem mikro ölçekte hem de makro ölçekte gereklilik olarak karşımızda durmaktadır.”
 

YIKALAN AİLEDİR TOPLUMDUR

Kadına şiddetin sadece fiziksel olmadığını sözlerine ekleyen Dürdane Susar, “Psikolojik şiddet de kadının ruh sağlığının bozulmasına yol açar. Bizim şimdi yapmamız gereken inançlarımıza, kadim geleneklerimize göre hareket etmemizdir. Aile yapısını, toplum yapısını korumak için konuşarak uzlaşmamız, anlaşmamız gerekmektedir. Bunu yapamıyorsak akil bir insanın arabuluculuğu ile sorunlarımızı çözmemizdir. Bunu da yapamıyorsak, kamunun, devletin zorlayıcılığı ile sorunlarımızı çözmemizdir. Bugün çözüm günüdür. Bugün uzlaşma günüdür. Aksi durumda yıkılan sadece kadının gururu, onuru değildir, yıkılan ailedir, toplumdur” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]