• 0

25 Kasım 2020, 15:49 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Ceylan, 'Kimse sizin düşündüğünüz gibi düşünmek zorunda değil'

Ceylan, 'Kimse sizin düşündüğünüz gibi düşünmek zorunda değil'

Eğitim Bir Sen Tokat 1 No'lu Şube Başkanı Şaban Ceylan, 'CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz ve yönetiminin 24.11.2020 de talepleri doğrultusunda verdiğimiz randevuyu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öğretmenler gününde öğretmenlerin iradelerini yargılayan, töhmet altına alan kutuplaştırıcı ve tahkir edici ifadelerinden dolayı iptal ettik.' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP Genel Başkanı, Türkiye'nin geleceğini yetiştiren fedakâr öğretmenlerin en mutlu gününe gölge düşürmüştür. Partisinin grup toplantısında İktidara destek veren öğretmenleri öğretmenler  gününde  hedef alarak, "Hala bu iktidarın peşinde giden öğretmen varsa, ben ona öğretmen demem." diyerek öğretmenleri tahkir ve tasnif etmiştir.
 
Maalesef  bölücülük  politikasında  sıra Öğretmenlik mesleğine gelmiş.

Öğretmenler; öğretmen katilleri ile kol kola yürüyenleri değil, istiklal ve istikbal mücadelesi verenleri destekler. Sizin zihniyetiniz, aydın ve çağdaş geçinen, ama kendileri gibi düşünmeyen herkese düşman; özü ayrımcı, ırkçı, bölücü, kin ve nefretle dolu bir zihniyet.

Bu bakış açısının dışa yansıması  “Gazeteci kendisini desteklemiyorsa yandaş, Sanatçı kendisini desteklemiyorsa yalaka, Öğretmen kendisini desteklemiyorsa iradesini pazarlayan”
 

Eğitimciler iradelerini satmakla itham ediliyor. Biz irademizi satmadık satmayız da, siyasi tercihimizi hiç kimse sorgulayamaz. Öğretmenlik mesleğine ve bizatihi öğretmenlerimize yapılmış ağır bir hakarettir.

Şunu kafanıza sokun artık kimse sizin düşündüğünüz gibi düşünmek zorunda değil.

Kimse unutmasın! Öğretmenliğe saygı öğretmenin iradesine saygı duymakla başlar.

Biz Eğitim Hizmet kolunun yetkili sendikası olarak her platformda Eğitim çalışanlarımızın yanında olacak ve kimden geliyorsa gelsin her türlü saldırıya göğüs gereceğiz.

Şu ya da bu kesim art niyetli, ölçüsüz, hastalıklı, beceriksiz siyasi veya idari bakışı ile bizleri yıpratamayacaktır.
 
İrademize Saygı Duymayan İfade Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuyoruz
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlerin iradesine saygı duymayan ifadeleri vicdanları yaralamış, tüm öğretmenleri üzmüştür. Öğretmenleri ayrıştıran, kutuplaştırıcı hakareti yargıya taşıyoruz.

Şaban Ceylan
Eğitim Bir Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkanı
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]