• 0

27 Kasım 2020, 14:04 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Zengin, 'Her köye hizmet götürüyoruz'

Zengin, 'Her köye hizmet götürüyoruz'

Tokat'ın nüfusunun yüzde 30'unun alevi olduğunu, ayrım yapmadan tüm köylere gittiğini konuşmalar yaptığını söyleyen AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin, 'Türkiye'de hiçbir köyün yolu Alevi olmadığı için yapılmamıştır, öyle bir şey söz konusu değildir. Gücümüz oranında bütün köylerimizin hangi partiye oy verdiğine bakmaksızın yollarını yapıyoruz, yapmak bizim vazifemizdir' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Özlem Zengin, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, “Doğrusu, sizi bölmek istemedim, aslında Genel Kurulu da meşgul etmek istemiyorum fakat özü itibarıyla önemsediğim bir mesele var, bu Alevi köylerine yol yaptınız, yapmadınız meselesi. Biraz evvel de sayın hatip Tokat'ın köylerini söyledi. Bilgi aldım ve Genel Kurulda paylaşma ihtiyacı duyuyorum. Ben Tokat'la ilgili söylüyorum, siz kendinizinkine bakarsınız kardeşim; olmadığının ispatı için söylüyorum” dedi.
 
Asfaltlanan köyler hakkında da bilgi veren Zengin, “Zile'de 14 tane köy yolu, 6 tane köy bağlantı yolu, 1 tane de grup yolu asfaltlanmıştır. Bu asfaltlanan köylerden 10 tanesi Alevi köylerimizdir. Göçenli, Temecük, Çakırcalı, Alibağı, Kurşunlu, Karşıyaka, Palanlı, Kırlar, Emirören, Saraçköy ve Akgüller köyleri asfaltlanmıştır. Benim kendi ilim hassaten söylendiği için, Tokat Zile olarak zikredildiği için ben ifade etmek istedim. Bu seneki bütçemiz içerisinde bu kadar köyümüzden, 14 köyden 10 tanesi asfaltlanmıştır” ifadelerini kullandı.
 

Zengin konuşması, “Ben burada il üzerinden gitmeyi doğru bulmuyorum. Önemsediğim teori şudur, tersini söylemeye çalıştığım şey: Türkiye'de hiçbir köyün yolu Alevi olmadığı için yapılmamıştır, öyle bir şey söz konusu değildir. Gücümüz oranında bütün köylerimizin hangi partiye oy verdiğine bakmaksızın yollarını yapıyoruz, yapmak bizim vazifemizdir. Şu söylediğim de benim ifade ettiğimin teyididir, bu kadar” diyerek tamamladı.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]