• 0

30 Kasım 2020 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Ozan Balcı, 'Türkiye'nin geleceğine omuz veriyoruz'

Vali Ozan Balcı, 'Türkiye'nin geleceğine omuz veriyoruz'

Uygulama ile kitap okuma kültürüne katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Vali Dr.Ozan Balcı, yarışma sürecine ilişkin şunları kaydetti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“Kitap okuma komisyonunda görevli kıymetli öğretmenlerimiz yaklaşık 50 bin kitap aldı, kitaptokat.gov.tr isimli bir internet sitesi kuruldu. Öğrencilerimiz oradan tercih ettikleri kitabı alıp okudular ve sisteme girdiler. Öğretmenlerimiz, komisyonlar bunları değerlendirdi. Bugün tüm Tokat’ta merkez ilçe, ilçeler ve beldelerde olmak üzere yaklaşık 1550 çocuğumuzu ödüllendiriyoruz. Buradaki amacımız kitap okuma kültürüne katkı sağlamak. İyi bir kitap okuyucu kitlesi meydana getirmek. Çünkü çocukken kitap okuyucusu olmayan toplumun yetişkin okuyucusu olmuyor. Dolayısıyla biz kitap okuma kültürüne sağlamak için bu projeyi geliştirdik, çok da güzel oldu; şuana kadar 50 bin kitap da çocuklara ulaştırıldı, ulaştırılmaya devam ediyor. Kitap okumak isteyen çocuklar kitaptokat.gov.tr adresinden talep ettikleri kitabı alıyorlar, PTT kanalıyla evlerine ulaştırılıyor, en güzel tarafı da bu. Projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Milli Eğitim teşkilatımıza, özellikle de öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dereceye giren Tokatlı yavrularımızı tebrik ediyorum. Onlara destek veren velilerimizi kutluyorum. Kitap adına çok güzel işler yapıyoruz.”
 
 
KÜTÜPHANE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Tokat’ta kitap okumayı yaygınlaştırma anlamında çalışmaların devam ettiğine dikkati çeken Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta Zenginleştirilmiş Kütüphane kazandırılmayan okul kalmayacağını ifade etti. Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Merkez başta olmak üzere Niksar, Zile ve Reşadiye ilçelerine de bu yıl içerisinde yeni kütüphene kazandırma çalışmalarının hızla sürdürüldüğünü belirterek, “Kitabı seviyoruz, kitabın başkenti Tokat diyoruz. Kitap konusunda büyük bir alt yapı oluşacak. Bunun semerelerini de iler de elde edeceğimizi düşünüyorum. Kitap okumak çok çok önemli. Çünkü insanların, çocukların hayal dünyalarına, onların dünyayı algılamasında, hayatı anlamlandırmasında, kendilerini tanımlamalarında büyük katkı sağlıyor. Kitap okuma konusunda devlet olarak desteğimiz tamdır. Yeter ki çocuklarımız okusun, onların kitap aşkı devam etsin.” ifadelerini kullandı.
 
1 MİLYONA YAKIN KİTAP TOKATLILARLA BULUŞTU

Vali Dr. Ozan Balcı, yarışmadan çok çocukları okumaya motive etmek olduğunun altını çizerek, “İnşallah kitap okuma alt yapısını oluşturacağız, kitap okuma kültürüne çok büyük katkılar sağlayacağız. Bu çocuklarımızın ilerideki akademik başarılarına çok büyük katkı sağlayacak. Asıl amacımız elbette ki çocuklarımızı kitapla buluşturmak. Bu da akademik, eğitsel, sanatsal, kültürel ve sportif anlamda çocuklarımıza çok büyük katkı sağlayacak. Bugüne kadar irili ufaklı 1 milyona yakın kitabı Tokat’ta öğrencilerle buluşturduk. Aslında bu Tokat’ın geleceğidir. Türkiye’nin geleceğini inşa edecek olan çocukları desteklemektir, Türkiye’nin geleceğine omuz vermektir.” diye konuştu.
 
 
Öğrencilere ödülleri Vali Dr. Ozan Balcı ile birlikte Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve Ampute Milli Takım Teknik Direktörü Osman Çakma tarafından verildi.
 
Programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve Ampute Milli Takım Teknik Direktörü Osman Çakmak, eğitim camiası, öğrenciler ve velileri katıldı.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.059 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]