• 0

30 Kasım 2020, 14:56 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Hıfzıssıhha Kurulları toplandı

Hıfzıssıhha Kurulları toplandı

İl Hıfzıssıhha Kurulu ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulları Toplantısı Valilik Toplantı Salonunda Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Koronavirüs (COVİD-19) ile mücadelelerinin ele alındığı toplantıda, maske, mesafe ve hijyenin önemi vurgulanarak, COVİD-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirler, tedbirlerin uygulanması ve genel durum değerlendirmesi yapıldı.

Pandemi ile mücadelede fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına, kamu görevlilerine teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, vaka artışları göz önüne alınarak pazar yerleri, hayvan pazarları, oto pazarları, AVM’ler, lokanta, kafe gibi vatandaşların yoğunlukta olduğu yerlerde tedbirlerin sıkı bir şekilde uygulanacağını; nikah, düğün törenleri ile cenaze taziyelerinin sıkı denetleneceğini belirtti.

Tokat’ta il ve ilçe girişlerindeki HES kodu uygulaması kararını anımsatan Vali Dr. Ozan Balcı, kamu kurum ve kuruluşlarında da bu uygulamanın devam edeceğini vurguladı.
 

Vali Dr. Ozan Balcı, filyasyon ekipleri ve mahalle timlerinin çalışmalarını önemsediğini ifade ederek, zorunlu karantinada olanların sıkı denetleneceğini kaydetti.

Ana cadde ve duraklarda maske ve mesafe kurallarının yanı sıra sigara içme yasağına yönelik denetimlerin devam edeceğine işaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşları da bu konuda duyarlı olmaya davet ederek, “Tedbirlere uymamanın vebali de var, yaşlılarımız var onları ve insanlarımızın her birinin sağlığını önemsemeliyiz. Vaka sayılarını indirmemiz lazım, bunun olacağına da inanıyorum. Rehavete kapılmadan tedbirlere uymaya devam etmeliyiz.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, koronavirüsle mücadele kapsamında bilgilendirme ve salgını önleme anlamında çalışmaların titizlikle devam edeceğini bildirdi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Osman Sarı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, başhekimler, emniyet müdürleri, jandarma komutanları ve kurul üyeleri katıldı.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]