• 0

14 Aralık 2020, 17:11 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Özlem Zengin'den HDP'lilere tokat gibi cevap

Özlem Zengin'den HDP'lilere tokat gibi cevap

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin bütçe görüşmeleri sırasında HDP'nin sürekli ayrıştırıcı bir dil kullandığını belirterek, 'Şiddet politiktir. Neden? Demek ki sizin ürettiğiniz siyaset yaklaşımı da şiddetin bir parçası ve şiddet üretiyor' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“HDP AYRIŞTIRICI BİR DİL KULLANIYOR” MECLİS TERÖRİZE EDİLİYOR

Özlem Zengin konuşmasında, “HDP Grubuyla alakalı birkaç şey ifade etmek istiyorum. Tek tek konuşmacılara değil, zamanın azlığını da düşünerek yekûnüne bir cevap vermek istiyorum. Şimdi, konuşmalarda özellikle çokça kullanılan erkek bütçesi meselesini önemsiyorum. Çünkü burada fevkalade ayrıştırıcı bir dil var yani zaman zaman kadınlarla alakalı yapılan konuşmalarda kadın vurgusunun erkeklerin aleyhine döndüğü andan itibaren artık kadınlarında aleyhine dönmeye başlıyor yani buradaki denge çok önemli. Kadın haklarını savunurken -3 erkek çocuk annesi olarak- erkeklere haksızlık yapmadan, birlikte, kadın ve erkeğin yan yana, eşit, adil bir ortamda, hukuk devleti içerisinde, kanunlar içerisinde, eşitlik anlayışı içerisinde bir yaklaşımla meseleyi ortaya koymanın çok önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
 
 
TÜRK KELİMESİ KULLANDIKLARINI GÖRMEDİM

HDP’lilerin sürekli ayrımcılık yaptıklarını anlatan Özlem Zengin, “Tabii, bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi HDP’li vekiller çokça “Kürt, Kürt, Kürt halkı.” derken ben bugüne kadar bir kez Türk kelimesi kullandığınızı görmedim, hiç. Daha bugüne kadar bu kelimeyi hiç kullandığınızı duymadım. Sürekli olarak bunu telaffuz ederek o kadar ayrıştırmacı bir dil kullanıyorsunuz ki ben bu dilin artık kadın-erkek meselesine de fevkalade sirayet ettiğini görüyorum” şeklinde konuştu.
Özlem Zengin konuşmasında şunları söyled:

“Şimdi, önemli bir mesele, diyorsunuz ki: “Aile dışında olanlara karşı saldırganlık var.” Efendim, ne münasebet yani bizim için bekâr kadın da aynı değerdedir, evli olan kadınlar da aynı değerdedir, aile de aynı değerdedir. Bir kadının kendi tercihidir aile mi olacak, evlenecek mi, evlenmeden birlikte mi olacak; bu kendi kararıdır, kendi tercihidir ve buna dair de en ufak yasaklayıcı bir tavır, bir üslup göremezsiniz. Yani bunun nereden, nasıl çıkarıldığını anlayamıyorum doğrusu. Sonra bir diğer ifade “Şiddet politiktir” diyorsunuz. Ben bu ifadeyi sizin tezleriniz için geçerli olduğunu düşünüyorum. Şiddet politiktir. Neden? Demek ki sizin ürettiğiniz siyaset yaklaşımı da şiddetin bir parçası ve şiddet üretiyor. Aslında bunların tekrarından ben sıkılıyorum ama siz böyle çok itham ettiğiniz için mecbur kalıyorum.

HDP’Lİ VEKİLLERDEN KADINA ŞİDDET

Şimdi, bakıyorsunuz, Tuma Çelik; sizin vekilinizken bir kadına tecavüz etmiş, sizin vekilinizken. Sizin vekilinizken başka bir milletvekiliniz kendi eşini dövmüş, daha uzağa gitmeye gerek yok, sizin haberiniz de varken üstelik. Milletvekilleriniz, bir kadına olabilecek en kötü suçların birden fazlasını işlemişler. Şimdi, böyleyken demek ki sizin kendi politikalarınız bir şiddet üretiyor  zaten öyle, hakeza öyle, şiddet üretmeye devam ediyor.”

MECLİS TERÖRİZE EDİLİYOR

Öcalan soy adı üzerinden HDP’lilerin siyaset yaptığını kaydeden Özlem Zengin, “Fakat siz bilerek soyadınızı tekrar ediyorsunuz, diyorsunuz ki: “Öcalan soyadıyla gurur duyuyorum.” Bunun bir mesajı var, bize mesajı var, Türkiye'ye mesajı var. Siz diyorsunuz ki: “Biz Abdullah Öcalan’la gurur duyuyoruz.” Bunun mesajı budur. Ama siz bu kürsülerde “Ben bu soyadıyla gurur duyuyorum.” dediğiniz zaman, ben terörle, PKK’yla gurur duyuyorum demekle eş değerdir, ne derseniz deyin, eş değerdir. Sizler buralara geldiğinizde “Sayın Öcalan” diyerek, kendi soyadlarınızı, bunları ifade ederek bu Meclisi terörize ediyorsunuz. Asıl sizin politikalarınız şiddet üretiyor, bizatihi ifade diliniz şiddet üretiyor, kadını erkeği bölüyor, ayrıştırıyor; daha fenası, siz bu ülkede Türk-Kürt ayrımı yaparak milleti bölüyorsunuz. Bu konuya dair ifadelerim böyledir” dedi.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]