• 0

24 Aralık 2020, 01:04 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

'Yağcımusa Göleti sadece Tokat'ımıza değil Türkiye'ye kazandıracak'

'Yağcımusa Göleti sadece Tokat'ımıza değil Türkiye'ye kazandıracak'

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt, 'Yağcımusa Göleti sadece Tokat'ımıza değil Türkiye'ye kazandıracak' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizin verimli arazilerinin sulanması amacıyla başlatılan çalışmalar neticesinde; ülkemiz sınırlarında 500’er metre irtifada, 3 ovaya sahip tek vilayet olan Tokat’ımızda arazilerin sulanması için yapılan 307.726 m3 homojen dolgu tipinde inşa edilen Tokat Artova Yağcımusa Göleti; 487.000 m3 depolaması ile 1.240 dekar tarım arazisini sulamak üzere işlemleri bitirilerek halkımıza hizmet vermeye başladı. Yapımı tamamlanan gölet ve sulama sistemleriyle ilimizin üretim kapasitesi artacak olup sadece Artova’mıza, Tokat’ımıza değil tüm Türkiye’ye ekonomik değer katacaktır.


Ayrıca; Musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak için, talvegden yüksekliği 56 m olan kil çekirdekli kaya dolgu tipinde içme suyu ve enerji amaçlı inşaa edilecek olan Tokat Dartaş Mehmet Karaca Göleti’nin 2020 yılı Kasım ayı içerisinde ihalesi tamamlanmıştır. Tokat Dartaş Mehmet Karaca Göleti ile ilimizin 50 yıllık su ihtiyacı karşılanacak olup 22,2 milyon metre küp su biriktirme hacmine sahip alanı ile ilimize 10,8 milyon metre küp içme suyu sağlanacaktır.
 

Dünya’nın Pandemi dolayısıyla zor günler geçirdiği bu dönemde, ülkemiz ve ilimiz her alanda olduğu gibi tarım alanında da yatırım ve faaliyetlere devam etmektedir. Yapılan faaliyetler ile bu zorlu süreçte vatandaşımıza destek olundu ve bu destek her daim devam edilecektir.

Tarımda modern ve kayıp olmadan, sulamayı yaygınlaştırma amacıyla, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak için Tokat’ımız ve ülkemizin birçok bölgesinde baraj ve gölet yapımlarına devam etmektedir. Bu çalışmalardan ilimizin en fazla faydayı sağlaması ve sulanabilir araziye ulaşabilmesi için çalışmalarımıza var gücümüz ile devam edeceğiz.

İlimize yapılan yatırımlar sayesinde ilimiz daha fazla gelişecek ve daha fazla modern bir şehir haline gelecektir. Tokat’ımız için yatırım faaliyetleri her alanda en iyi şekilde en iyi hizmeti almayı hak ediyor ve almaya da devam edecektir.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]