• 0

30 Aralık 2020, 20:59 - Anasayfa // Almus Haberi yazdır

Kaçak gerilen ağa takılan alabalığı, mühendisler kurtardı

Kaçak gerilen ağa takılan alabalığı, mühendisler kurtardı

Tokat'ın Almus ilçesinde denetim yapan Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Harami Yaylası'ndaki göle gerilmiş kaçak ağa takılan siyah benekli alabalığı, kurtardı. Ardından da yaklaşık 2 saat süren tedavinin ardından alabalık doğaya bırakıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Almus ilçesinde Tarım Orman İlçe Müdürlüğü Su Ürünleri Birimi ekipleri, kaçak avlananlara yönelik denetime çıktı. İlçe müdürü Yavuz Selim Kepenek, balıkçılık teknolojisi mühendisi Osman Bozkuş ve su ürünleri mühendisi Fatih Argun tarafından yapılan denetimler sırasında Harami Yaylası'ndaki göle gerilmiş bir ağ fark edildi. Almus Ataköy Baraj Gölü altındaki bölgede bulunan yaklaşık 200 metre uzunluğundaki ağ, alabalıkların yaşama alanı olan ve yılın 12 ayı avlanmaya yasak olan bölgeden çıkartıldı. Çekilen uzatma ağında 2 siyah benekli alabalık daha olduğu tespit edildi. Balıkların birinin canlı olduğunu gören ekipler, yaklaşık 2 saat boyunca hayvanı, kendine getirmeye çalıştı. Yapılan tedavinin ardından yumurtlama dönemindeki alabalık doğaya bırakıldı. 
 
 
Balıkçılık teknolojisi mühendisi Osman Bozkuş, "Almus İlçe Tarım Orman Müdürlüğü su ekipleri olarak denetimlerimizi sürdürmekteyiz. Şu anda Almus Ataköy Harami mevkiindeyiz. Siyah benekli alabalık ağımızda çıktı. Onu kurtarabildik. Ancak insanımızın da duyarlı olmasıyla inşallah siyah benekli alabalık sayımız aratacaktır” dedi.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Almus Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]