• 0

30 Aralık 2020, 21:00 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'ta Hanımelleri Üretim Atölyesi kuruluyor

Tokat'ta Hanımelleri Üretim Atölyesi kuruluyor

Tokat Belediyesi tarafından kadınların işgücüne katılımını sağlamak, kalifiye insan işgücü yetiştirilmesi amacıyla Hanımelleri Üretim Atölyesi hayata geçiriliyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun projeleri arasında yer alan Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinin bir üst kademesi olan Hanımelleri Üretim Atölyesi kurulacak. Tokat'ta yaşayan girişimci el becerisi olan kadınların istihdama katılımını sağlamak, ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını gerçekleştirmek amacıyla Bedestenlioğlu Mahallesi'nde bulunan eski İŞKUR binasında kurulacak olan Hanımelleri Üretim Atölyesi alanında incelemelerde bulunan Başkan Eroğlu, e-ticaret satış ağının da kurulacağı müjdesini verdi.
 
 
Teknik ekibiyle birlikte binada inceleme yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "8 Mart 2015 tarihinde Tokat'ta ilk Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizin açılışını yapmıştık. 6 yılda şehrimize dört yeni Hanımeli Merkezi ile iki adet Mahalle Konağı kazandırdık. Bugün ise geldiğimiz noktada artık hanımlarımızın aile bütçesine katkıda bulunmalarını sağlamak, kadınlarımızın işgücüne katılımını artırmak amacıyla yeni bir projemizin yapımına başlıyoruz. Hanımelleri Üretim Atölyelerimiz, gerek makine, teçhizat ve gerekse tecrübe deneyim olarak Hanımeli Merkezlerimizin bir üst aşamasıdır. Atölyemizde el emeği göz nuru ürünler kategorize edilerek, planlanması yapılarak üretilmesi sağlanacaktır. Amacımız kadınlarımızı üretime olan katkılarını daha üst seviyelere çıkartmaktır. Projemizi hayata geçirmek için hem OSB bölgesine hem de şehir merkezine yakınlığı açısından Bedestenlioğlu Mahallemizdeki eski İŞKUR binasını uygun gördük. Gerekli resmi işlemlerimizi tamamladık. Ekiplerimiz binamızda tadilat çalışmalarına başlayacaklar. Ve inşallah Tokat'a, Tokatlı hanım kardeşlerimize güzel bir tesisi daha kazandırmış olacağız. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]