• 0

03 Ocak 2021, 14:55 - Anasayfa // Zile Haberi yazdır

Atık malzemelerden kuşlar için yuva yaptılar

Atık malzemelerden kuşlar için yuva yaptılar

Tokat Zile'de Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı üyesi gençler, doğadaki kuşlar için atık malzemelerden 15 kuş evi yaparak, ağaçlara astı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Ülkü Ocakları Başkanlığı üyeleri, Zile merkezde, kuşların soğuk havalarda barınabilmesi için kuş evleri yaptı. Mobilyacılardan temin edilen atık malzemelerle yapılan 15 kuş evi, ağaçlık bölgelerde ve şehit mezarlarının bulunduğu mezarlıklardaki ağaçlara takıldı. Kuşlara düzenli olarak da yem bırakılmaya başlandı. 
 
Zile Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Hüseyin Ayan, "Kuş kafeslerimize liseli gençlerimizin isteği üzerine başladık. Gençlerimiz 15 kuş yuvası yaptı. Şehrimizin muhtelif yerlerine, şehitliklerimize, ülkücü şehitlerimizin kabirlerine, okullarımızın önlerine monte ettik. Mobilya dükkanlarından aldıkları atık malzemeleri geri dönüşüme kazandırarak kuş kafeslerini yapmış olduk. Ülkü ocakları olarak sosyal sorumluluk projelerine el atmaya uğraşıyoruz. Pandemi döneminde kuşlarımızın yemsiz ve yuvasız kaldığını gördüğümüz için bu sorumluluk projesini gerçekleştirdik" dedi.
 
 
Elvan Ateş ise "Pandemi sürecinde hayvanlarımız aç kalıyor. Kuşlarımız soğukta dışarıda ve yemsiz kalıyorlar. Kuş yuvası yapmaya karar verdik. Malzeme temini içinde kerestecileri, ahşap işi ile uğraşan işlerini gezerek kullanmadıkları atık malzemeleri topladık. Bunları geri dönüşüme kazandırarak bir sosyal sorumluluk projesi yaptık" diye konuştu.
 
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat / Zile
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Zile Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.066 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]