• 0

08 Ocak 2021, 18:58 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

İlhan Köten esnafın sorunlarının çözümünü istiyor

İlhan Köten esnafın sorunlarının çözümünü istiyor

MHP Tokat Belediye Grup Başkanı İlhan Köten, Belediye Meclisine verdiği önerge ile esnafın sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapılmasını istedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MHP Tokat Belediye Grup Başkanı İlhan Köten, “07.01.2021 tarihinde yapılan belediye meclis toplantısında MHP grubu olarak başkanlık makamına 3 adet önerge verdik. Bu önergelerimiz ile esnafımızın sorunların çözümünü istiyoruz” dedi.
 
BELEDİYENİN ALDIĞI ÜCRETLERDEN VAZGEÇİLİM

İlk önergenin şehir içi ulaşıma yönelik olduğunu kaydeden İlhan Köten, “Pandemi sürecinden dolayı zor günler geçiren şehir içi minibüsçü, servisçi, taksici ve esnafından 2020 yılı için belediye olarak alınan ücretlerin alınmamasının esnafımıza bir nebzede olsa destek olacağını MHP grubu olarak talep ediyoruz” dedi.
 

KİRA BEDELİNİN YARISI ALINMASIN
 
Esnaf ve sanatkarın zor günler geçirdiğini anlatan İlhan Köten, “Belediye bünyesindeki kiralık işyerlerinden 2021 yılı içerisinde kira bedellerinin %50'sinin alınmamasını ve bu şekilde esnafımıza destek olunmasını talep ettik” şeklinde konuştu.

GALERİCİLER SİTESİ KURULSUN

Üçüncü önerge ile ilgili olarak konuşan İlhan Köten, “İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda şehiriçinde bukunan galerici esnafının 2021 Haziran ayına kadar şehir içinden çıkmaları talep edilmektedir. Galerici esnafımızın ivedikle yeni bir galericiler sitesine ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç doğrultusunda galerici esnafımıza uygun bir yerin hızlı bir şekilde tahsis edilmesini istiyoruz. Ayrıca yeni yapılacak olan küçük sanayi sitesinin Kazova bölgesine yapılacağını düşünsek o bölgenin galericiler sitesi için daha elverişli olacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]