• 0

09 Ocak 2021, 16:05 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Dr. Ozan Balcı'nın 10 Ocak İdareciler Günü mesajı

Vali Dr. Ozan Balcı'nın 10 Ocak İdareciler Günü mesajı

Vali Dr. Ozan Balcı, İdareciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“10 Ocak 1971' de Mülki İdare Amirleri sınıfının ihdası ile yapılan ilk mesleki toplantı başlangıç kabul edilmek suretiyle, Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılında Genel Kurulunda alınan karar gereğince; 10 Ocak tarihi, "İdareciler Günü" olarak kabul edilmiştir.
 
Mülki İdare Amirliği; merkez ve taşrada vatandaşların her türlü sorunlarını, taleplerini ve ihtiyaçlarını tespit edip analiz eden, çözüm üreten, ekonomik, sosyal ve kültürel çalışmalar yapan, halkın mutluluğu ve refahı uğruna gecesini gündüzüne katan,  spordan sağlığa, eğitimden kültüre, turizmden asayişe, sanayiden sosyal hizmetlere kadar pek çok alanı ilgilendiren, mesai kavramı olmayan, gelişen olaylara ve ihtiyaca göre yoğun çalışmayı gerektiren çok önemli bir görevdir.
 
Mülki idare amirleri, görev yaptıkları yerlerde bir omuzlarında devletin ağırlığını taşırken, diğer omuzlarında vatandaşın sorumluluğunu ve vatandaşın huzurla sürdürebilecekleri hayatın yükünü taşırlar. Üstlendikleri bu görevi layıkıyla yerine getirmedeki başarıları, o beldedeki vatandaşlarımızın her zaman mülki idare amirlerimizin kapısını çekinmeden çalabilmelerine bağlıdır. Mülki İdare Amiri için en büyük mutluluk kaynağı vatandaşın bir güzel sözü, hayır duası ve iyi bir intiba bırakabilmesidir.
 
Hepimiz devletimizin ve milletimizin işini yapıyoruz. Milletimizin işlerini kolaylaştırmak için yılmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle, sevgiyle, merhametle ve adaletle çalışacağız.
 
Mensubu olmaktan büyük şeref duyduğum bu görevi fedakârca, sabırla yürüten idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Görevini onur ve şerefle tamamlayarak emekliye ayrılan idarecilerimize sağlık ve afiyetler dilerken, ebediyete intikal etmiş idarecilerimizi hayırla yad ediyorum. Tüm idarecilerimize üstün başarı ve kolaylıklar diliyorum.”
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]