• 0

11 Ocak 2021, 14:52 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Gazetecilik mesleği ne kadar meşakkatli ise o kadar onurludur'

'Gazetecilik mesleği ne kadar meşakkatli ise o kadar onurludur'

MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak, 'Gazetecilik meşakkatli bir görevdir. Fakat ortaya çıkarılan ürün ve gayret açısından da bir o kadar onurludur' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Gazeteciliğin günümüzde büyük bir sıkıntı içerisinde olduğunu, muhabirlerin, mevkute sahiplerinin çok zor şartlar altında işlerini yürüttüğünü ifade eden MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, “Tüm olumsuzluklara rağmen gazetecilik, önde giden mesleklerdendir. Bu mesleği sürdürmek bir ideali gerektirir. İdeal sahibi, ülkesini, milletini seven gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Çalışan gazeteciler diyorum, çünkü günümüzde dijitalleşme ile birlikte birçok gazeteci mesleğini bırakmak zorunda kalmıştır. Bizlere düşen görev gazetecilerimizin yürüttüğü bu kutsal mesleğe destek vermektir” diye konuştu.

Sosyal medya platformlarının aksine gazeteciliğin haber kaynağı olarak ciddiyetini, vakarını koruduğunu aktaran Mustafa İpek, “Sosyal medya maalesef günümüzde yalan haberlerin dolandığı bir mecra olmuştur. Güven açısından ayaklar altındadır. Buna karşılık gazetecilerimizin yazdığı hem basılı hem de dijital medya güven açısından daha sağlıklıdır. Bizlere doğru haberi, hızlı bir şekilde ulaştıran gazetecilerimize teşekkürü bir borç bilirim” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]