• 0

11 Ocak 2021, 14:53 - Anasayfa // Zile Haberi yazdır

Ziraatci, 'Kuraklık yaşıyoruz suyumuzu israf etmeyelim'

Ziraatci, 'Kuraklık yaşıyoruz suyumuzu israf etmeyelim'

Son yılların en kurak kış aylarının yaşandığını ifade eden MHP Zile İlçe Başkanı Ahmet Ziraatcı, 'Bu doğal afeti hep birlikte kenetlenerek, su kullanımı ile ilgili her alanda tasarruf ederek aşacağız' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
ZİRAATCI, SU TASARRUF KONUSUNDA HALKI KENETLENMEYE DAVET ETTİ

Zile MHP ilçe teşkilatının ülkemizde kuraklık ve gelecekte yaşayacağımız su sıkıntısıyla alakalı görüşlerini açıklayan MHP Tokat Zile İlçe Başkanı Ahmet Ziraatçı, mevsim şartlarının olağanüstü geçtiğini, son yılların en sıcak Aralık ve Ocak aylarının yaşandığını bunun sonucunda kuraklık tehdidinin bulunduğunu söyledi.

Havaların bu şekilde devam etmesi durumunda kuraklığının yaşanacağını, baraj ve göletlerin kuruyacağını ve su temini konusunda büyük sıkıntılar yaşanacağını kaydeden Ahmet Ziraatcı, “Su sıkıntısını derinden hissedeceğiz. Arazi sulama konusunda sıkıntılar yaşayacağız. Allah korusun. Tedbirler almak zorundayız. Bunu da kenetlenerek yapacağız” ifadelerini kullandı.

Kuraklık ve suluma sıkıntısı sonrasında rekolte düşüklüğü yaşanacağını sözlerine ekleyen Ahmet Ziraatcı, şimdiden tedbir alınması gerektiğinin üstünü çizdi. Su tüketimi konusunda her alanda dikkatli olunması gerektiğinin altını çizen MHP’li Ziraatcı, “Dinimiz (yiyiniz, içiniz, ama israf etmeyiniz) diye emrediyor. Tasarruf konusunda kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımız dikkatli olmalıdır. Kenetlenmeliyiz ve şimdiden su konusunda tasarruf sağlamalıyız. Öğretmenlerimiz de canlı derslerde bu konuyu ele almalıdır. Su tasarrufu konusunda çocuklarımızı bilgilendirmeli ve bir farkındalık oluşturmalıdır” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Zile Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]