• 0

12 Ocak 2021, 15:56 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

CHP'den Verusa Holding'e suç duyurusu

CHP'den Verusa Holding'e suç duyurusu

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Erbaa'nın Sakarat ve Boğalı yaylalarında yapılmak istenen maden projesi hakkında Erbaa Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Durmaz; “Tokat'ı bir avuç altın için bin canlıya kıyanlara teslim etmeyeceğiz!”
 
Durmaz Erbaa Savcılığı önünde yaptığı açıklamada “ Bölgemizde 5 milyon ağacı yok edecek, içme suyu kaynaklarımızı, meralarımızı yok edecek, insan sağlığını olumsuz etkileyecek bu projeye karşı yasal süreci başlattık. Bu proje Anayasaya ve bizzat Tarım ve Orman Bakanlığının imzasıyla yayınlanmış, İçme Sularını Koruma Yönetmeliğine, Yeraltı Ve Yer Üstü Sularını Koruma Yönetmeliğine, Yeşil Irmak Havzası Koruma Yönetmeliğine aykırıdır.  “dedi.
 
 
Erbaa Maden arama Projesi Yargıda!
 
Durmaz açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Erbaa halkı adına, ülkemiz adına, ilimiz adına başvurumuzu yaptık. Bu proje, Erbaa ovasını devamında buradaki akarsularla beslenen Çarşamba ve Terme ovalarına kısacası ülkemizin bir coğrafyasını yaşanılamaz kılacak. Bu proje ile ilgili yasal şikâyet hakkımızı kullandık ve yasal süreci başlatıyoruz. Bundan sonraki boyutunu yargıda yöredeki sivil toplum örgütleriyle, meslek odalarıyla, muhtarlarımızla, duyarlı insanlarla, buradaki gönüllülük esasıyla oluşmuş platformla takip ederek yöremize sahip çıkacağız.
 
Toprağımızın her karışını korumak boynumuzun borcudur! Tokat'ı bir avuç altın için bin canlıya kıyanlara teslim etmeyeceğiz! Doğamıza, suyumuza, geleceğimize sahip çıkıyoruz! Erbaa'da altın arama ruhsatı alan Verusa Holding'i şikayet hakkımızı kullandık! Tokatın Üstü Altından Değerlidir! Bu mücadele hepimizin mücadelesi! Aynı şekilde Niksar ve Reşadiye ilçelerimizde de doğamıza, toprağımıza, suyumuza sahip çıkacağız. Bu talana izin vermeyeceğiz.”
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]