• 0

12 Ocak 2021, 17:03 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Şeyh-i Şirvani Mezarlığı'na anıtsal namazgâh inşaa ediliyor

Şeyh-i Şirvani Mezarlığı'na anıtsal namazgâh inşaa ediliyor

Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte cenaze namazları camilerde değil, mezarlık alanlarında kılınmaya başlandı. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun talimatları ile vatandaşların mezarlık alanlarında ibadetlerini rahatlıkla yerine getirebilmelerini sağlamak amacıyla mezarlık alanlarına Namazgâh inşaa ediliyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat’ta eski bir gelenek daha gün yüzüne çıkartılıyor.
 
İlk olarak Şeyh-i Şirvani Mezarlık alanında yapımına başlanan Namazgâh çalışmalarını teknik ekibiyle birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, eski bir geleneği daha gün yüzüne çıkarttıklarını belirtti.
 
Başkan Eroğlu çalışmalarla ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Şeyh-i Şirvani Mezarlığımızın yanında defin alanı olarak kullanılmayan ve vatandaşlarımızın cenaze namazlarını kıldıkları alana Namazgâhımızı inşaa ediyoruz.
 
 
Özellikle pandemi süreciyle birlikte cenaze namazları da mezarlıklardaki alanlarda kılınmaya başlandı. Aslında eski bir gelenekte böylece ortaya çıktı. Tokat Belediyesi olarak bizler de mezarlıklarımızdaki boş alanlara Namazgâhlar yapmak suretiyle anıtsal eserlerimizi inşaa ediyoruz.
 
Şeyh-i Şirvani Mezarlığındaki çalışmamızı dört ay gibi bir sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bundan sonra da anıtsal değeri olan Namazgâhlarımızı inşaa etmeye devam edeceğiz. Gerek Şeyh-i Şirvani Mezarlığımızda gerekse diğer bazı mezarlıklarımızda Namazgâh kısımları varmış ancak bunlar zamanla yıkılmış. Erenler Mezarlığımızda da Namazgâh alanımızı yapacağız. Güzel bir eser olacağına inanıyorum. Burada çalışan mesai arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyor, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.059 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]