• 0

16 Ocak 2021, 18:31 - Anasayfa // Almus Haberi yazdır

Almus Belediyesi ile Hizmet-İş arasında imzalar atıldı

Almus Belediyesi ile Hizmet-İş arasında imzalar atıldı

Hizmet-İş Sendikası Tokat Şubesi ile Tokat'a bağlı Almus Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri olumlu sonuçlandı ve bir yıl süreli imzalandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Toplu iş sözleşmesi Tokat Şube Başkanı Resul Demir ile Almus Belediye Başkanı Bekir Özer arasında imzalandı. Toplu iş sözleşmesi kapsamında üyelerin ücretlerine ilk altı ay yüzde 10, sonraki altı ay memur zam oranı artı enflasyon oranı şeklinde zam yapıldı. Üyelerin ücretlerine yapılan zammın yanı sıra sosyal haklarda da iyileştirmelere gidildi.
 
 
SOSYAL HAKLAR HARİÇ EN DÜŞÜK MAAŞ 4 BİN 700 LİRAYA ÇIKTI

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir, “Üyelerimizin refahı için en iyi sözleşmeyi hazırlamak maksadıyla masaya oturduk.  Nitekim başarılı bir sözleşme hazırlayıp imzaladık. Sözleşme ile Sendikamız üyelerine ilk altı ay yüzde 10, sonraki 6’şar aylık dilimlerde memur zammı artı enflasyon farkı ile beraber  sosyal kalemlerde ikramiye, yemek yardımı, eğitim yardımı, çocuk yardımı, bayram yardımı vd. şeklinde haklarımızı aldık.Bu durumda en düşük üyemizin sosyal haklar hariç maaşı 4 bin 700 sosyal haklar  dahil 6 bin 800 civarında olmuştur. Değerli Belediye Başkanımız Bekir Özer bey’e tüm üyelerimiz adına çok teşekkür eder çalışanını mağdur etmediğinden dolayı saygılar sunar kendilerine yapmış olduğu değerli hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz İşçi kardeşlerimizin huzuru ve mutluluğu için her daim çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Almus Belediye Başkanı Bekir Özer ise, “Almus Belediyesi olarak işçilerimizin çalışmalarından ve gayretlerinden oldukça memnunuz, bu sözleşmeyi sonuna kadar hak ettiler. Sözleşmemizin belediyemize ve işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Almus Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]