• 0

09 Şubat 2021, 14:19 - Anasayfa // Almus Haberi yazdır

Başkan Özer, 'Değerli taşları ekonomimize kazandıracağız'

Başkan Özer, 'Değerli taşları ekonomimize kazandıracağız'

Almus Belediye Başkanı Bekir Özer İlçemizde çıkan taşları ülke ekonomisine kazandıracağız dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Yarı Değerli Taşlar konusunda, Ülkemizin en zengin ili olan Tokat değerli taşları ile marka şehir olma yolunda ilerliyor.
 
Tokat ilinin birçok ilçesinde olduğu gibi, Almus ilçemizde de altından değerli taşlarımız var diyen Almus Belediye Başkanı Bekir Özer. Değerli doğal taş açısından oldukça zengin olan İlçemizde Almus Belediyemiz bünyesinde kuracağımız atölye ile ekonomik kazanım sağlamak istiyoruz diyen Başkan Özer taşların Almus Baraj gölü çevresinden çıktığını bu taşların 50 milyon yılda oluştuğunun altını çizdi. Tokat il merkezinden Almus ilçesine kadar pek çok alanda gözlenen taşların, özellikle içlerinde boşluk ve bu boşluklarda kalsedon, agat ve ametist bulunduran türleri amatör madenciler ve koleksiyoncular tarafından aranan türler olduğunu ve bölgede çok sayıda amatör süstaşı arayıcısı bu tür taşları toplamaktadır dedi. Özer bu sadece ekonomimize değil İlimizin turizmine de katkı sağlayacaktır dedi.
 

Başkan Özer ile birlikte taşları inceleyen, Projeden sorumlu teknoloji ve tasarım öğretmeni İlker Kalyon ile Tokatlı Ressam Metin Durmuş gazetemize yaptıkları açıklamada, hedeflerinin Almus’ta çıkan yarı değerli taşlarının işlenmesi hakkında bölgemiz insanlarına eğitim vererek bu işle meşgul olmalarını sağlamak olduğunu ve bu taşları işledikten sonra kazanım olarak döndürüp Tokat ilimizin ekonomisine kazandırmak istiyoruz dediler.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Almus Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]