• 0

24 Şubat 2021, 03:08 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Milletvekili Bulut, Bakan Dönmez'i ziyaret etti

Milletvekili Bulut, Bakan Dönmez'i ziyaret etti

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'i makamında ziyaret ederek bölgenin çevresel sorunlarını gündeme getirdi. Ziyarette Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl de hazır bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“KELKİT’İ YAŞATACAĞIZ”
 
Ziyaretle ilgili olarak açıklamada bulunan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Erbaa İlçemizde faaliyete geçirileceği iddia edilen altın madeni konusunda hemşerilerimizin rahatsızlıklarını ve hassasiyetlerini Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e aktardık. Konunun hukuk çerçevesinde ve hemşerilerimizin hassasiyetlerine uygun çözüm yolları konusundaki arayışlarımızı ve taleplerimizi aktardık” dedi.
 
 
ÇEVRESEL DEĞERLERE SAHİP ÇIKACAĞIZ
 
Niksar, Erbaa ve Reşadiye’nin tarım alanlarının ve çevresel değerlerinin önemine işaret eden Yücel Bulut, “Aynı çerçevede Niksar ve Reşadiye İlçelerimizde faaliyet göstereceği iddia edilen maden işletmelerine ilişkin hassasiyetleri de sayın bakanımıza aktardık.  Sayın bakanımıza göstermiş olduğu ilgi ve hemşerilerimizin hassasiyetlerini paylaşan tavrı ve kabulü nedeniyle teşekkür ediyorum. Konunun hep birlikte takipçisi olacağız. Hemşerilerimizi asla yalnız bırakmayacağız” ifadelerini kullandı. Yücel açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
 
KELKİT BİR İNCİDİR
 
“Kelkit çayı ve Kelkit havzası gerek bölge açısından gerekse Türkiye açısından büyük öneme sahiptir. Kelkit havzası gerçek manada bir incidir. Kırsal tarım, hayvancılık, ve bölgesel turizm havza içerisinde yer alan Erbaa, Niksar ve Reşadiye ilçelerimizin kalkınmasında birinci derecede yer tutma potansiyeline sahiptir. Bu ilçelerimizde maden arama sebebiyle oluşabilecek çevresel felaketler insanlarımızın geleceğini, hayvancılığı, tarımı, hatta turizmi olumsuz yönde etkileyecektir. Bu bölgelerimiz ülkemiz tarihi, arkeolojik zenginlikleri ve doğal güzellikleri ile birçok bölgesinde turistik çekim faktörlerine sahiptir. Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bu kırsal bölgeler, sahip oldukları diğer çekim faktörleri ile desteklenerek tarım, hayvancılık ve turizm için uygun yerler haline getirilebilecek durumdadırlar. Bu bölgelerde doğal tahribata neden olmadan yapılacak olan turizm faaliyetleri yöre halkı için yeni istihdam sahaları oluşturularak bölgesel kalkınma ve gelişme sağlayacaktır. Tüm bu değerler açısından maden arama faaliyetlerini ele aldığımızda Kelkit’i yaşatmak gibi bir mecburiyetimizin olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Biz Kelkit havzasının sorunlarını çözme yerine yeni sorunlar çıkmasına yol açabilecek durumlardan kaçınmamız gerekmektedir. Hep birlikte Kelkit’in sorunlarını çözmemiz bizim varlık sebebimizdir.”
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]