• 0

26 Şubat 2021, 15:31 - Anasayfa // Erbaa Haberi yazdır

Belediyede, çevreci hibrit çöp kamyonlarıyla yakıt tasarrufu

Belediyede, çevreci hibrit çöp kamyonlarıyla yakıt tasarrufu

Tokat'ın Erbaa ilçesinde, belediyenin yılbaşından bu yana kullandığı hibrit çöp kamyonlarıyla yaklaşık yüzde 50 yakıt tasarrufu sağlandı. Daha az yakıt tüketen araçlar sayesinde egzoz gazı salınımının düşmesiyle çevrenin de korunduğu belirtildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Erbaa Belediyesi, 2021 yılı itibarıyla araç filosuna 4 hibrit çöp kamyonu kattı. Hidrolik sıkıştırmalı çöp toplama bölümü elektrikle çalışan araçta enerji, üzerindeki güneş panellerinden sağlanıyor. Yaklaşık 2 aydır kullanılan hibrit çöp kamyonlarıyla yüzde 50 yakıt tasarrufu sağlandı Daha az yakıt tükettiği için egzoz gazı salınımı düşen araçlarla çevre korunurken, belediye bütçesine de ekonomik katkı sağladığı belirtildi. 
 
 
Gelecek nesillere daha temiz çevre bırakmak için çalıştıklarını kaydeden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, "Yılbaşından bu yana biz güneş panelli hibrit çöp kamyonlarımızı kullanıyoruz. Biz bu anlamda tabi ki yüzde 50 yakıttan tasarruf sağlıyoruz ama onun dışında sessiz çalışan araçlarımız, vatandaşlarımızın rahatsız olmaması için de çok önemli. Bizim Erbaa’da yaptığımız çevre odaklı birçok proje var. Onları yapıp doğaya karbondioksit salmamız doğru olmazdı. O projelere paralel çalışmamız lazımdı. Biz o anlamda bu araçlarımızla çevreye zehirli gazların salınmasını da azaltmış oluyoruz. Çevre odaklı diğer projelerimizde olduğu gibi güneş panelli hibrit çöp kamyonlarımızla doğaya, geleceğimize daha temiz bir çevre bırakacağız. Bu çalışma Türkiye’deki ilk çalışmalardan bir tanesi. O anlamda da diğer yaptığımız çalışmalar gibi gururluyuz, mutluyuz. Gelecekte daha temiz, daha güzel, daha yaşanabilir bir Erbaa için çalışıyoruz" dedi.
 
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat / Erbaa
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Erbaa Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]