• 0

01 Mart 2021, 13:58 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Eğitim Bir Sen, '28 Şubat, tarihimize geçmiş kara bir lekedir'

Eğitim Bir Sen, '28 Şubat, tarihimize geçmiş kara bir lekedir'

Eğitim Bir Sen Tokat 1 No'lu Şube Başkanı Şaban Ceylan 'Türk siyasi tarihinde "postmodern darbe" olarak bilinen, dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan'ın istifasını getiren, bin yıl süreceği iddia edilen ve "demokrasiye balans ayarı yapıldı" şeklinde lanse edilen 28 Şubat'ın üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen toplumsal, siyasal ve hukuksal alanda oluşturduğu darbeler hala zihinlerde tazeliğini koruyor' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ceylan açıklamasında ”28 Şubat, milletin değerlerine göre siyaset yapılmasına ve bağımsız politikalar belirleme iradesine, toplumun inancını yaşama hakkına, ekonomik sistemin yağma düzeninden kurtarılması sistemine, insanca yaşama standartlarının oluşturulması gayretine karşı siyasi, ekonomik ve sosyal ayrıcalıklar sahibi hegemonik güçlerin müesses nizamı koruma amacıyla gerçekleştirdiği bir darbedir” dedi.

“28 Şubat siyasi ve askeri darbeydi. 380 milyar dolara mal olan ekonomik vurgundu. Ülkeyi gasp eden haramilerin bin yıl süreceğini söyledikleri zafer marşıydı. Beşli çetenin demokrasiye, millete açtığı meydan savaşıdır” diye açıklamasına devam eden Ceylan, “Eğer biz gerçekten akıllı vatanseverler isek, manşetleriyle halkına, siyasetçilere istikamet çeken Medya kuruluşlarını unutmayız, tanklara palet olan beşli çete ve STK’ları unutmayız, laiklik sopasını sallayıp turnike köpekliği yapan rektörleri unutmayız,  ‘..tay’ların savcılığı mı, üyeliği mi, başkanlığı mı, her tür rütbelisi ve içlerinde ellerini ovuşturup palazlanmayı bekleyen FETO yapılanmasını unutmayız. O tavırları ile bunlara omuz verip damarlarından akan lağımları bugün vatan için akan temiz kan mış gbi pazarlayanlara elbette bir işaret koyacağız. Üzerinden; 24 yıl geçti ama, yaraları taptaze. Çünkü, Milletin iradesi üzerinden asker postallarının tepinerek geçtiği, İslami değerlerin  “terörizm” diye isimlendirildiği; faşizan bir dönemin kurgusuyla ikmal ettiler 28 Şubatı, şimdi unutturmaya çalışıyorlar. Unutursak bin yıllık hesaplarına teşne oluruz” dedi.
 
Millî iradeye kurulan komplonun destekçisi ve suç ortağı oldular
 
“Bütün darbeler gibi 28 Şubat da bir mühendislik projesidir” diye açıklamasına devam eden Ceylan, “ Toplumu, siyaseti, idareyi, inancı, ticareti, ekonomiyi, yargıyı, eğitimi, kısacası hayatın tüm alanlarını dizayn etmeyi amaçlamıştır.

İhanet şebekesi, asker, yargı, siyaset, medya, iş çevreleri ve kimi sözde sivil toplum kuruluşlarındaki iş birlikçileri ile bir dizi yasa dışı ve gayrimeşru uygulamayı zorbaca dayattı, millet iradesinin seçimle iktidara getirdiği hükûmetin yürütme hakkı gasbedildi. Demokrasi yara aldı, ekonomi çökertildi, bankalar hortumlandı, hazine soyuldu. Milyonlarca insanımız inanç ve düşüncelerinden dolayı fişlendi, hakarete uğradı, işine son verildi, her bakımdan mağdur edildi.
Koalisyon hükümeti ve yalanan muhalefetin Siyaset ve politikalarıyla dip yapan meclisiyle, brifinglere göre karar veren yargısıyla, talimata göre manşet atan medyasıyla, içinde şimdinin en vatansever sendikalarının da bulunduğu sivil toplum kuruluşlarıyla, millî iradeye kurulan komplonun destekçisi ve suç ortağı oldular.
 
İstiklali tesis eden irade, istikbali tesis edecek idareye dönüştürülmelidir

“Direnerek darbeleri tarihin karanlığına gömen iradenin ürettiği değerler kalıcı hâle getirilmeli; darbeleri püskürten, istiklali tesis eden irade, istikbali tesis edecek idareye dönüştürülmelidir” diyen Başkan Ceylan, “28 Şubat zihniyetinin ebediyen tasfiye edilmesi için, mağdurların yaşadığı tüm hak kayıpları somut adımlarla telafi edilmeli ve darbenin sivil ayaklarıyla da hesaplaşılmalıdır. Sıkıntıların giderilmesi, devam eden sorunların çözüme kavuşturulması bağlamında mağduriyetlerin tespiti ve ortadan kaldırılması için bir çalışma yapılmalı ve sivil toplum kuruluşları da bu çalışmada yer almalıdır.”dedi.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]