• 0

04 Mart 2021, 19:12 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Kırmızı kategorideki Tokat'ta, sokaklardaki yoğunluk dikkat çekiyor

Kırmızı kategorideki Tokat'ta, sokaklardaki yoğunluk dikkat çekiyor

Tokat'ta koronavirüs vakalarının artış göstermesine rağmen, gün içerisinde parklar, meydanlar, cadde ve sokaklarda yoğunluk yaşandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sağlık Bakanlığı'nın 'covid19.saglik.gov.tr' adresinde, Türkiye haritası üzerinden yayımlanan verilere göre, 20-26 Şubat'ta Covid-19 vaka sayılarının nüfusa oranla en fazla olduğu iller sıralamasında ilk 6'da Ordu, Giresun, Trabzon, Samsun, Rize ve Tokat yer aldı. Tokat'ta, geçen hafta vaka sayısı 100 binde 149,20 olurken, bu hafta 166,50 olarak tespit edildi. Buna rağmen vatandaşlar park, bahçe, meydanlar, cadde ve sokaklarda yoğunluk oluşturdu. Havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ile kent cadde ve sokaklarındaki yoğunluğun daha da arttığı görüldü.
 
'HERKES DİKKAT ETMELİ'
 
Vatandaşlardan Bülent Özilci, "Halkın azami derecede dikkat etmesi, maskeyi takması, sosyal mesafeye uyması, kalabalık ortamlara çok girmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bunlar olursa en azından yüksek seviyelerden az seviyelere düşeriz. Ama bunlar olmazsa her ne kadar canımız sıkılsa da kurallara uymak zorundayız" dedi.
 
 
'KURALLARA UYAN YOK'
 
Kurallara kimsenin uymadığı söyleyen üniversite öğrencisi Burak Korkmaz ise, "Vakalar Tokat'ta çok arttı. Düzeleceğini sanmıyorum, çünkü kurallara kimse uymuyor. Önlemlerin biraz daha fazla arttırılması lazım. Biz öğrenciyiz, okulların açılmasını istiyoruz. Uzaktan eğitim bir şeye yaramıyor. Yüz yüze olduğu gibi olmuyor" diye konuştu.
 
'TEDBİRLERİ HİÇE SAYIYORUZ'
 
Vatandaşın bilinçlenmesi gerektiğine dikkat çeken Yaşar Elibol, "Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emniyet, jandarma asayiş hep bize hizmet ediyor, biz de hiçe sayıyoruz. Sonra virüs geçer diyorlar. Nasıl geçsin?’’ ifadelerini kullandı.
 
Ahmet Sever ise, "Alınan tedbirler yeterli ama vatandaşımız uymuyor. Vatandaşların uygulamasında sıkıntı var. İnsanları daha da bilinçlendirmek, uyarmak lazım" diye konuştu.
 
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]