• 0

05 Mart 2021, 23:15 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Dinamik denetim süreci tüm hızıyla devam ediyor

Dinamik denetim süreci tüm hızıyla devam ediyor

İçişleri Bakanlığı'nın 'Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci'nde uygulanan Dinamik Denetim Modeli kapsamında Valiliğimiz koordinesinde salgın denetimleri tüm hızıyla devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak, Yeni Kontrollü Normalleşme Sürecine dair belirlenen temel usul ve esaslar kapsamında oluşturulan denetim ekipleri il genelinde çalışmalarını yürüterek tedbirleri yerinde denetledi.
 
Denetimler kapsamında İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; ticari taksiler, şehir içi-şehirlerarası toplu ulaşımı, kahvehane ve kıraathaneleri; İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri; ticari taksiler, şehir içi-şehirlerarası toplu ulaşım, kahvehane ve kıraathaneler, dernek ve lokaller, şantiyeler ile internet kafeleri, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri; lokanta, restoran ve kafeleri; İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri; berberler, kuaförler ve güzellik merkezlerini; İl Müftülüğü; camiler ve Kur’an kurslarını, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ekipleri; konaklama tesislerini; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü; spor tesislerini; İl Ticaret Müdürlüğü AVM’ler ve işyerlerini denetleyerek tedbirlere uyulup uyulmadığını kontrol etti.
 
 
Denetimlerde ayrıca yerinde alınabilecek önlemler ve düşük risk grubuna girebilmesi için yapılması gerekenlere ilişkin bilgilendirme yapıldı.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, oluşturulan denetim ekipleri tarafından her gün düzenli olarak sahada denetimler yapılacağını belirterek, hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının önemini vurguladı.
 
Tokat'ta faaliyet gösteren iş yerinde faaliyet alanları ile ilgili belirlenen kuralları ihlal eden kişi ve işletmelere cezai işlem uygulanacağının altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için Cumhurbaşkanlığımız başta olmak üzere Bakanlıklarımızın belirlediği kararları, İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararları ile temizlik, maske, mesafe kurallarına hassasiyetle uyulmasının önemli olduğunu belirterek, “Rehavete kapılmadan tedbirlere uyarak koronavirüs ile mücadelemizi hep birlikte başaracağız. Kurallara ve alınan tedbirlere uyan Tokatlı hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]