• 0

16 Kasım 2017, 12:47 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Durmaz'dan Tokat'ın Sağlık Sorunları ve Talepleri Meclis Gündeminde

Durmaz'dan Tokat'ın Sağlık Sorunları ve Talepleri Meclis Gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili, Kadim Durmaz, Sağlık Bakanlığı 2018 yılı bütçe görüşmelerinde Tokat'ın sağlık sorunlarını dile getirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili, Kadim Durmaz, Sağlık Bakanlığı 2018 yılı bütçe görüşmelerinde Tokat’ın sağlık sorunlarını dile getirdi.
 
Konuşmasına sağlık çalışanlarına yapılan çirkin saldırıları kınayarak başlayan Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, “Orta yaş nüfusuna sahip, bu iktidar döneminde Anadolu’nun en çok göç veren illerinden biridir. Ama göç veren illerin de kaderi, orta yaş ve ileri yaştaki nüfus sayısı oldukça yüksektir. Bu anlamda; Tokat’ın sağlıklı hayat merkezine ihtiyacı vardır. Ağız ve diş sağlığı gezici aracımız da yoktur. Mobil sağlık aracından da yoksunuz” dedi.

Tokat Devlet Hastanesinin otopark noktasında çok ciddi sıkıntıları olduğunu söyleyen Durmaz, “Bazen ambulanslar dahi girip çıkmakta zorlanmaktadır. Tokat merkezde Niksar yolu kavşağında Sağlık Müdürlüğüne ait bir alan var. Buraya sağlıklı yaşam merkezi yapılabilir. Erbaa, Niksar, Turhal ve Zile ilçemizde Sağlıklı Yaşam Merkezine ihtiyaç var. Tokat Devlet Hastanesi, bildiğiniz gibi, bölgesel bir hizmet vermektedir. Yozgat Çekerek'ten tutun, Ordu, Akkuş, Ünye’ye ve Amasya’nın bir bölümüne kadar hastalar Tokat’a gelmektedir. Sayın Bakanım, o güzel hastanenin uzun yıllardır talep etmesine karşın taş kırma makinesi yoktur.Ultrason ve Eko cihazı noktasında ihtiyaçları vardır. Bir bölüm hastalar cihaz olmadığından kulak, burun, boğaz ve göz ameliyatları için mikroskop eksikliğinden farklı illere sevk edilmektedir. Tokat Devlet Hastanesinde Beyin Cerrahi ve Kadın Doğum uzmanımızda ciddi açığımız vardır” diye konuştu.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]