• 0

16 Nisan 2021, 05:08 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Hemşehrimiz İçer'e anlamlı görev

Hemşehrimiz İçer'e anlamlı görev

Türk Aydınlar Vakfı genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurul sonrasında Tokatlı hemşerimiz, başarılı işadamı, Ülkücü Hareketin yakından tanıdığı Ankara'nın başarılı İş insanı Gün Emre İçer, Türk Aydınlar Vakfı Başkan yardımcısı seçildi. İçer, 'Yönetim Kurulumuz Türklük idealine ulaşma noktasında üstlendiğimiz görevi en iyi şekilde yürüteceğiz' şeklinde konuştu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İstanbul Teknik Üniversitesi mezunlarının bir araya gelerek 32 yıl önce kurduğu ve Genel Merkezi Ankara Tandoğan’da bulunan Türk Aydınlar Vakfı'nın Genel Başkanlığı'na Mehmet Pehlivanlı seçilirken Ülkücü Hareketin yakından tanıdığı başarılı İşadamı Gün Emer İçer’de başkan yardımcılığı görevine seçildi.

PEHLİVANLI BAŞKAN OLDU

32 Yıl önce İstanbul Teknik Üniversitesi mezunlarının bir araya gelerek kurduğu ve zamanla bütün seçkin üniversitelerinin mezunları ile güçlenen Türk Aydınlar Vakfına Mehmet Pehlivanlı seçildi. Mehmet Pehlivanlı daha önceki yönetimde başkan yardımcılığı görevinde bulunuyordu. Vakfın başkanlığını ise Mehmet Dikici yapıyordu.

Bir suikast sonucu hayatını kaybeden eski Milletvekili Alparslan Pehlivanlı'nın da kurucuları arasında yer aldığı Türk Aydınlar Vakfı 13 Nisan’da yaptığı kongre ile yeni başkanını seçti. Yapılan seçimle Türk Aydınlar Vakfı Başkanlığına Mehmet Pehlivanlı getirildi. Vakfın onursal başkanlığını İsrafil Çelik yapıyor.
 

DAHA GÜÇLÜ BİR YÖNETİM YAPISI

MKE’de etkin görevlerde bulunan ve Türk Aydınlar Vakfının Genel Başkanı seçilen Mehmet Pehlivanlı’nın yönetiminde isimler dikkat çekti. Vakfın yönetiminde eski milletvekilli Sadık Avudukluoğlu ve AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Karayel de yer aldı. Tokat’ın sevilen simalarından, başarılı iş insanlarından Ülkücü Hareketin yakından tanıdığı başarılı İşadamı Gün Emre İçer’in başkan yardımcılığına seçilmesi de sevinçle karşılandı.

İÇER: KURUCULARIMIZIN İZİNİ TAKİP EDECEĞİZ

Tokatlı hemşerimiz Gün Emre İçer, Türk Aydınlar Vakfı’nın kuruluş amacının Türklüğe hizmet etmek olduğunu, kuruluş amacına hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, “Vakfımızın kurucularının izini takip edeceğiz. Üstlendiğimiz görevde daha önce yapılanların üzerine bir tuğla da biz koyacağız” diye konuştu. İçer açıklamasını şöyle sürdürdü: “Vakfımızın amacı bellidir. Yurt içinde ve yurt dışında, Türk Milli Kültürünün tanıtılmasını, geliştirilmesini, muhafazasını, Türk Gençlerinin Milli Kültürlerine bağlı olarak yetişmelerini ve bu suretle, Vatana, Millete, hizmette bulunmalarını, temin ve teşvik etmek bu maksatlarla ilgili faaliyetleri, maddi ve manevi yönden desteklemektir. Bu amaç ulvidir. Günümüzdeki yozlaşmanın üstesinden gelmenin en önemli yolu aydınlarımızın desteklenmesi ve yeni aydınlarımızın yetiştirilmesidir. Yönetim Kurulumuz Türklük idealine ulaşma noktasında üstlendiğimiz görevi en iyi şekilde yürüteceğiz.”

Türk Aydınlar Vakfı genel başkan yardımcısı Gün Emre İçer, “Bundan tam 32 yıl önce kurulan Türk Aydınlar Vakfının yöneticisi olmak benim için çok büyük onurdur.  Vakıf başkanımız Mehmet Pehlivan’ın başkanlığında yer alan diğer arkadaşlarımız ile birlikte elimizden gelen tüm gayreti gösterip bize inananları ve güvenenleri mahcup etmeyeceğiz. Allah mahcup etmesin” dedi.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.188 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]