• 0

23 Kasım 2017, 18:28 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Mine Baş, Bir Yanlışı Daha Ortaya Çıkardı

İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Mine Baş, Bir Yanlışı Daha Ortaya Çıkardı

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Avukat Mine Baş, bir yanlışı daha ortaya çıkardı..

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Avukat Mine Baş, bir yanlışı daha ortaya çıkardı.
 
MEB, KİTAP MÜFREDATINDA SKANDALLAR BİTMİYOR
 
Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav skandallarına, müfredat skandalları da eklendi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) son yıllarda hazırladığı kitaplarda müfredat skandalları bir türlü bitmiyor. MEB’in hazırladığı yeni müfredatta yer alan Ortaöğretim İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük kitabında daha önce zararlı cemiyetler olarak anlatılan iki cemiyet müfredat dersinden çıkarıldı.Osmanlı İmparatorluğu'nun dağılmasından sonra Kurtuluş Savaşı döneminde, Milli Mücadeleyi destekleyen ve mücadeleye karşı çıkan pek çok cemiyet ve dernek kurulduğunu belirten İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Avukat Mine Baş, “Daha önceki İnkılap Tarihi kitaplarında yer alan ‘Wilson İlkeleri Cemiyeti’ yeni ders kitabında zararlı cemiyetler arasında sayılmadı. 1918'de kurulan bu cemiyet Amerikan mandasını savunan ve Osmanlı'nın selametini Amerikan himayesinde gören bir cemiyetti. Yeni İnkılap Tarihi kitabında bu cemiyet zararlı cemiyetler listesinden çıkartıldı” diye konuştu.
 
“ATATÜRK’ÜN ADINDAN RAHATSIZLAR”
 
Yıllardır İnkılap Tarihi ders kitaplarında yer alan ‘Milli Varlığa Yararlı ve Zararlı Cemiyetler’ konu başlığı altında açıklanan cemiyetlerin arasında zararlı cemiyetlerden olduğu kabul edilen Wilson Prensipleri Cemiyeti’nin de yer aldığını hatırlatan başarılı Avukat Mine Baş, “Bakanlığın ani bir kararı ile söz konusu cemiyet, zararlı cemiyetler listesinden çıkarıldı” dedi.
 
Hükümetin ve destekçilerinin, Mustafa Kemal Atatürk’e karşı olan gerçek tavrı ve düşünce yapısının herkes tarafından bilindiğine dikkat çeken Baş, “Cumhurbaşkanı ve AKP, bu güne kadar bırakın Atatürk’ün bize kazandırdığı değerlere ve ilkelere sahip çıkmayı, ismini zikretmeyi bile zül sayıyor. Şu son günlerdeki sözde Atatürk düşkünlükleri ve sahiplenmeleri ancak kendilerini inandıracak nitelikte içi boş söylemlerden ibaret. Kaldı ki, uyguladıkları bu sahte politikalar ile kendi tabanlarını dahi kandıramıyorlar” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Zira geldikleri yıllardan bugüne kadar, Atatürk ve ailesi hakkında ettikleri iftiraları, hakaretleri, onu her adımda unutturmaya çalışmaları hiçbirimizin hafızasından silinmedi, silinmeyecek. Onların bu zihniyeti ve davranışlarından yüz bulup, bundan aldıkları cesaretle Atatürk’e saldıranları da asla unutmayacağız. Tıpkı Tokat’ta Atatürk için ölüm fetvası veren Mustafa Sabri’nin isminin oradaki bir imam hatip lisesine verilmiş olması gibi… Nitekim gelen yoğun tepkiler üzerine söz konusu okulun ismi “Şehit Yakup Akdağ İmam Hatip Lisesi” olarak değiştirilmek zorunda kaldı.”
 
MİLLİLİK, YERLİLİK  HEP LAFTA KALIYOR
 
Atatürk’ü sevmenin ve anlamanın zihniyet meselesi ve yaşam biçimi olduğunu söyleyen Türkiye'nin tanınmış avukatlarından Mine Baş,  bu nedenle anlık ve oportünist yaklaşımlarla yapılan Atatürk hayranlığı söylemlerinin, politik bir manevradan başka bir şey olmadığını vurguladı ve “Bu durum zeki Türk milleti tarafından anlaşılmayacak bir durum değil. Asıl niyetin düşen oyların kaygısı mı yoksa bir kesime şirin gözükme çabası mı bilemeyiz ama yaşanan tüm bu gerçeklikler karşısında, atılan her adımda Atatürk’ü ve kurduğu Cumhuriyeti yok etmek, dışa bağımlı bir ülke yaratmak olduğu aşikâr” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]