• 0

11 Haziran 2021, 17:39 - Anasayfa // Almus Haberi yazdır

Çevreli Ayakkabı Fabrikası faaliyete geçti

Çevreli Ayakkabı Fabrikası faaliyete geçti

Yapımı tamamlanan Almus Çevreli'deki ayakkabı fabrikası Tokat Milletvekili Avukat Yücel Bulut tarafından açıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Son yıllarda ayakkabı üretimi konusunda kendisinde söz ettiren Almus'un Çevreli’deki ayakkabı fabrikası ile marka haline geldiğini ifade eden MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Kalkınmayı taşra illere, ilçelere ve beldelere aktaramadığınız zaman göçün önüne geçemezsiniz. İşsizliğin çözümü küçük ilçelerin, beldelerin bir konuda marka olmasıyla önlenir. Almus ve Çevreli’deki ayakkabı fabrikaları bu konuda olumlu adımlardır. Buraya yatırım yapan hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Atmış oldukları bu güzel adımların bereket olarak, kazanç olarak kendilerine dönmesini Allah’tan diliyorum. Bölge insanımıza da iş ve aş olur. Yatırımları beldeye çekme gayreti içerisinde olan Başkanımız Sadi Ertan Soysal’a da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
 
 
Çevreli Belediye Başkanı Sadi Ertan Soysal, belediye olarak yatırımların önündeki engelleri kaldırdıklarını belirterek, “Bize düşen görev beldemizde yatırım yapmak isteyen herkese yardımcı olmaktır. Bu bizim bir görevimizdir” ifadelerini kullandı. Başkan Soysal, 600 m2 üzerine inşa edilen ayakkabı üretim fabrikasının belde açısından bir şans olduğuna dikkat çekti.
 

Fabrikada 150'ye yakın kişinin istihdamının sağlanacağını aktaran Almus Çevreli Belediye Başkanı Sadi Ertan Soysal, "Fabrikamız tamamlandı ve üretime geçiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Almus böylece ayakkabı üretimi noktasında Türkiye'nin sayılı merkezleri arasına girecektir. Çevreli kasabamıza böyle bir tesisi kazandıracak olmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz" dedi.

Milletvekilimiz Yücel Bulut, yatırımcılara plaket verdi.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Almus Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]