• 0

25 Kasım 2017, 10:13 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Tokat'ın Eğitim Tarihine Işık Tutuluyor

Tokat'ın Eğitim Tarihine Işık Tutuluyor

Gazi Osman Paşa Lisesi binasında açılan 'İl Eğitim Tarihi Müzesi' Tokat'ın eğitim tarihine ışık tutuyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Gazi Osman Paşa Lisesi binasında açılan “İl Eğitim Tarihi Müzesi” Tokat’ın eğitim tarihine ışık tutuyor.
 
 
“İl Eğitim Tarihi Müzesi” köklü bir tarihe sahip olan Tokat Gazi Osman Paşa Lisesi binasında açıldı. Açılış öncesi konuşan GOP Lisesi Edebiyat Öğretmeni Mahmut Hasgül, “Kayda geçilmemiş insanlar, anılar, kültür unsurları, maddi ve manevi birikimler yaşanmamış hükmündedir. Son yıllarda sosyal ve kültürel duyarlılıkla müzelerin, sergilerin açılması, kitapların yazılması ve tarih araştırmalarının hız kazanması memnuniyet verici. Gazi Osman Paşa Lisesi’nde bulunan müzemiz, Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle geliştirildi, yenilendi ve zenginleştirildi. Böylece ilimiz Eğitim Tarihi Müzesine kavuşmuş oldu” dedi.
 
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, Tokat’ın eğitim tarihine ışık tutan “İl Eğitim Tarihi Müzesi” ilgiyle gezildi. Müzeyi gezen Vali Toraman, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve diğer yetkililerden bilgiler aldı.
 
Müzede; bir dönem okullarımızda kullanılan laboratuvar malzemeleri, 1945 yılında yapılmış dolaplar, 1973 yılında kullanılan okul radyosu ve radyonun müzik arşivi, telefon santrali, Fransız yapımı 80 yıllık sandalyeler ve 1936 yılında kullanılan sinema makinesi gibi birçok materyal yer alıyor.
 
Müze açılışına Vali Toraman’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, idareciler, daire amirleri,  öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]