• 0

05 Temmuz 2021, 16:05 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

'İzmir ve Halkı seninle çok mutlu Vali Köşger' A. Erol Diker 'kaleminden

'İzmir ve Halkı seninle çok mutlu Vali Köşger' A. Erol Diker 'kaleminden

İBYAD, İMSED, İÇİAK ve Çorum Haber Gazetesi Ege Bölge Sorumlusu Gazeteci ve Televizyoncu A. Erol Diker'in kaleminden, 'İzmir ve Halkı seninle çok mutlu Vali Yavuz Selim Köşger'

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İzmir Valisi Yavuz Selim KÖŞGER'den bahsediyorum. Aydından İzmire atandığında Aydın halkının ne kadar üzüldüğünü duymuştum. Anadolunun yiğitleri diye boşuna söylemiyorum. Çünki bu yiğitler gittiği her yere huzur, mutluluk ve sevgi götürür gönüllerde taht kurar.
 
İzmir'e geldiğinde depremler ve sel felaketleriyle karşılaşan Vali Köşger her türlü olumsuzluklara karşı bildiği birikim ve tecrübesiyle üstesinden gelerek İzmir halkının gönlünde taht kurdu, herkesten ve her kesimden tam not aldı.
 
Halkın arasında çok nadiren gördüğümüz valilerden olmayan sayın Köşger sokak sokak, cadde cadde, mahalle mahalle gezerek halkın yanında olduğunu dini, dili, ırkı, inancı ve rengi herne olursa olsun ellerini sıkıyor gönül alıyor ben İzmir halkı için varım ve sizin yanınızdayım derken yufka yüreği gülen yüzü be gözlerinden süzülen yaşları kimseye göstermeden mendiliyle siliyordu.
 
 
Hiç unutmam deprem çadırlarını gezerken ve hayatlarını kaybedenlerin aileleri ile görüşürken sesi titriyor söyleyecek birtek cümle bulamıyordu çünkü Allah'dan gelmişti. Allah'dan korkanın yüreği hep sızlar zaten ben böyle biliyorum.
 
Her türlü imkanı İzmir halkı için seferber eden Vali Köşger kimin ne gönderdiğinin önemi yok hepsi mağdur olan vatandaşlarımıza dağılacak ve kimse mağdur olmayacak diyordu.
 
Yaraların hızlı sarıldığı o günlerde hangi siyasi parti olursa olsun el sıkışıyor varımı yoğunu deprem magdurlarına ulaştırıyordu. İzmirli seni çok sevdi derken boşuna söylemiyorum değerli okuyucularım.
 
 
İzmire geldiği günden bu güne kadar çalmadık kapı sıkmadık el bırakmayan Vali Köşger, esnafından sanayicisine, üreticisinden tüketisine kadar kucaklayan ve her türlü sorunlarına çözüm bulmaya çalışan Vali Köşger nasıl sevilmez ki.. Allah tüm illerimize Vali Yavuz Selim Köşger gibi vicdan ve merhametlileri nasip etsin inşallah.
 
Konya Çumralı olan Vali Köşger gibi Çorum Valisi Sayın Mustafa Çiftçi'de Konya Çumralı. Ben kendimi çok şanslı buluyorum çünkü İzmir'de yaşıyorum. Sayın Vali Yavuz Selim Köşger var. Çorumluyum Çorum halkı için gece gündüz çalışan kalbi, yüreği ve gönlü güzel Sayın Vali Mustafa Çiftçi var.
 
Anadolunun yiğitleri üstlendikleri her türlü görevi alnının akıyla teslim alır ve zirveye çıkarır. Hep zirvede kalmanız dileğiyle saygılarımı sunuyor İzmir halkı Vali Yavuz Selim Köşger ve Çorum halkı Vali Mustafa Çiftçi ile onur, şeref ve gurur duyuyor aynı benim gibi. Ne Mutlu TÜRKÜM diyene.
 
 
İBYAD, İMSED, İÇİAK ve Çorum Haber Gazetesi Ege Bölge Sorumlusu
Gazeteci ve Televizyoncu
A. Erol Diker
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]