• 0

11 Ağustos 2021, 13:59 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Tokat'ta başladı

Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Tokat'ta başladı

Tokat'ta Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu'nun tarafından düzenlenen '2021 Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri' müsabakaları başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Hüseyin Akbaş Spor Salonu'nda düzenlenen 5 gün sürecek olan 2021 Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri'ne 58 ilden bin 127 sporcu katıldı.  Şampiyonada, kıyasıya mücadeleler yaşanırken, başarılı olanlar milli takıma seçilerek uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil edecek.
 
Seçmeler hakkında açıklamada bulunan Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt "2021 Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri için Tokat ilindeyiz. Yarışmamıza 58 ilden bin 127 sporcu katıldı.15 yaş altı yıldızlar, 18 yaş altı gençler, 20 yaş altı gençler ve büyükler kategorileri var. Buradan seçilen milli takımızla ülkemizi düzenlenecek olan dünya şampiyonasında temsil edecekler. Federasyon olarak dünya çapında oldukça saygın bir yerimiz var. Milli takımıza katılım her geçen gün biraz daha artmaktadır. Bilek güreşi alttan güçlenerek geliyor. Bu da bizi umutlandırıyor" dedi. 
 
 
DHA-Spor - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]