• 0

13 Ağustos 2021, 13:29 - Anasayfa // KÜLTÜR/TURİZM Haberi yazdır

Türkiye'nin ikinci Pamukkale'si Reşadiye

Türkiye'nin ikinci Pamukkale'si Reşadiye

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde Pamukkale'yi andıran travertenler turistlerin ilgi odağı oluyor. Jeotermal bölgesi olarak bilinen Reşadiye kaplıcalarının suyunun deri kanseri ve egzama hastalığına da iyi geldiği belirtiliyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Gazeteci Hakan Erdem Reşadiye gezisinde şifası ile bilinen kaplıca suyunun özelliklerini anlattı:
 
“Tokat’ın Reşadiye ilçesinde Türkiye’nin ikinci Pamukkalesi Reşadiye’deyiz. Travertenlerden ve sarkıtlardan oluşan yapıda önceden sıcak su da bulunuyordu. Yakın zamanda Tokat Valiliği ve İl Özel İdaresi koordinatörlüğünde Reşadiye’de ikinci sondaj çalışması yapıldı. Travertenler bu sondaj sayesinde eski günlerine dönebilir.” dedi.
 
Gittiği bölgeleri tanıtan ve ünlü isimlerle röportajlarıyla tanınan Hakan Erdem: “Reşadiye kaplıca suyu deri kanseri, egzama, kadın hastalıkları, romatizmal hastalıklar gibi birçok zührevi hastalığa iyi geliyor. Bu suyun şifasından herkes faydalanmalı. Reşadiye doğal güzellikleri ve kaplıcalarıyla görülmeye değer.” diyerek sözlerine son verdi.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer KÜLTÜR/TURİZM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Sunny Ürünleri'nden "Seetalk Akıllı Mikrofon"un mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ'ın röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]