• 0

04 Aralık 2017, 23:13 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Dünya Engelliler Günü'nde Birliktelik Yemeği Düzenlendi

Dünya Engelliler Günü'nde Birliktelik Yemeği Düzenlendi

Vali Dr. Ömer Toraman 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen birliktelik yemeğine katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ömer Toraman 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen birliktelik yemeğine katıldı.
 
 
Yemek öncesinde kurulan empati parkuruna katılan Vali Toraman tekerlekli sandalye ile yürürken, protokol üyeleri baston parkurunda görme engelli ve empati odasında da şizofren hastası vatandaşların yaşadıklarını tecrübe etti.
 
Engelli parkurunu tamamlayan Vali Toraman, her ne kadar empati yapmaya çalışılsa da bire bir engelli vatandaşların hissettiklerini yaşamanın çok zor olduğunu söyledi. Vali Toraman, "Ancak engelli vatandaşlarımızın neler hissettiklerine, ne tür zorluklar karşılaştıklarına biraz yaklaşmaya çalıştık. Bu hayatı müştereken paylaşmamız gerekiyor, müştereken yaşıyoruz. Engelli olsun engelsiz olsun hepimiz ortak bir hayat paylaşıyoruz, mekanlarımız ortak. Dolayısıyla bunları tasarlarken de, bunları inşa ederken de kullanırken de bunu gözeterek hareket etmemiz lazım" dedi.
 
Vali Toraman ve beraberindeki protokol mensupları Dünya Engelliler Günü programı nedeniyle açılan el sanatları sergisini gezdi. Dünya Engelliler Günü yapılan protokol konuşmalarının ardından hazırlanan müzik eğlence programının ardından sona erdi. 
 
Programa Vali Dr. Ömer Toraman’ın yanı sıra CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, protokol mensupları, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]