• 0

18 Ağustos 2021, 22:25 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Kardeşlik Sofrası: 10 Muharrem İftarı

Kardeşlik Sofrası: 10 Muharrem İftarı

Tokat TSO tarafından düzenlenen 10 muharrem iftar yemeğinde Tokatlılar bir araya gelerek aynı sofrada iftar yaptılar. Yoğun katılımın olduğu iftar programı dualarla açıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat TSO tarafından organize edilerek yapılan 10 Muharrem iftar etkinliğine katılan Tokatlılar hep beraber orucunu açtı, iftarını yaptı. Dualar eşliğinde açılan iftar ile birlik beraberlik ve kardeşlik duyguları pekiştirildi. İftar sonrası konuşma yapan Tokat TSO Başkanı Ali Çelik birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verdi.
 

ELİNE, BELİNE, DİLİNE SAHİP ÇIK

Tokat TSO Başkanı Ali Çelik "Hacı Bektaş Veli 800 yıl önce eline beline diline sahip çık diyerek bizlere hırsızlık yapmayın emanete ihanet etmeyin yalan söylemeyin iftira atmayın demiştir bir diğer anlamıyla milletlere yurduna vatanına toprağına konuştuğun diline sahip çık demiştir.
 
MÜSLÜMAN MÜSLAMININ KARDEŞİDİR
 
'Müslüman müslümanın kardeşidir', 'Komşusu aç yatarken tok olan bizden değildir' diyen, Birbirini seven, Hasımların bile adaletinden emin olduğu, 'Bir tek gönül yıktın ise bu kıldığın namaz değil' anlayışıyla yoğrulan Müslümanlar, Maalesef birbirinden nefret eden, Ötekileştirilen, Dostların bile birbirine kazık attığı bir topluluk haline getirildi. Bugün hepimizin dini hemasete değil, Ahlaka ihtiyacı var. Peygamberimiz ben güzel ahlakı tamamlamak için geldim diyor. Güzel ahlaklı olmak önemli olandır.

Kerbelayı her dakika hatırlamak daha huzurlu Muharrem iftarlarını buluşmak ümidiyle davetimize katılıp bizleri onurlandırdınız için teşekkür ediyor sizlere en kalbim muhabbetleri mi sunuyorum.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]