• 0

31 Ağustos 2021, 13:47 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

CHP ve İYİ Parti'den 30 Ağustos çelengi

CHP ve İYİ Parti'den 30 Ağustos çelengi

Tokat'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99'ncu yıl dönümü nedeni ile Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) ve İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
30 Ağustos Zafer Bayramının 99'ncu yıl dönümü nedeni ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına CHP ve İYİ Partililer tarafından çelenk konuldu. Düzenlen programa CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol ve partililer katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açıklama yapan CHP İl Başkanı Kurtgöz, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri dehasının sembolü Sakarya Meydan Muharebesi yenilgisiyle şaşkına döneceklerdi. Bu aynı zamanda sürgit yaşanacağı zannedilen 238 yıllık toprak kaybının da sonu olmuştur. 'Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır' inancının vücut bulduğu Sakarya Meydan Muharebesi daha sonra kazanılacak zaferlerin temel taşı olmuştur. 26 Ağustos'u 27 sine bağlayan gece Afyon'da başlayan Büyük Taarruzda, Mustafa Kemal Paşa komutasındaki kuvvetlerimiz Aslıhan civarında kuşattıkları düşman kuvvetlerini Dumlupınar Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle hezimete uğratarak tüm dünyaya özellikle de emperyalizmin çarklarında çözüm arayan mazlum ülkelere hiçbir çağda benzeri olmayan örnek olacak bir zafer kazanmıştır" dedi.
 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]