• 0

06 Eylül 2021, 13:10 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'ın Evlatları Ahde Vefa Geceleri

Tokat'ın Evlatları Ahde Vefa Geceleri

Tokat Belediyesi'nin organize ettiği 'Tokat'ın Evlatları Ahde Vefa Geceleri programı Tokatlı Sanatçı Birgül Mutlubaş'ın Kanal Tokat kenarında verdiği konserle başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Programın sunuculuğunu yapan Mahmut Hasgül açılış sunumunda, günümüzde yaşanan değişim ve gelişimlerle Tokat’ın adından sıklıkla bahsedildiğini kaydederek, “Tokat’ın evlatları nereye giderse gitsin bir şekilde Tokat’ın adından bahsediyor ya da bahsettiriyor. Bu anlamda Tokat sadece coğrafya olarak değil halkıyla da gurur veren bir şehir. Tokat Belediyesi de ülkenin her yerine yayılmış kendi evlatlarına vefa olarak böyle bir programı yapmaya karar verdi” dedi.
 
 
Küçüklüğünden beri müzikle iç içe olan; Mısır, Kosova gibi ülkelerde Türkiye adına konserler veren ve İstanbul’da 4 koronun şefliğini ve yönetmenliğini yapmakta olan Sanatçı Birgül Mutlubaş, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziğinin sevilen parçalarını seslendirdi. Kendisini davet ettikleri için teşekkür eden sanatçı Mutlubaş, “Memleketimde konser vermek beni çok heyecanlandırıyor. Karşınızda olmaktan onur duyuyorum” dedi.
 
Sanatçı Mutlubaş’a hediye takdim etmek için sahneye gelen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ‘Burası Muştur, yolu yokuştur’ türküsüne eşlik etti. Daha sonra Tokatlılar Mutlubaş’ın seslendirdiği eserlere hep bir ağızdan eşlik etti.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]