• 0

09 Eylül 2021, 20:04 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

CHP'li Başkan Ender Ergün, 'CHP Türkiye'nin temel taşıdır'

CHP'li Başkan Ender Ergün, 'CHP Türkiye'nin temel taşıdır'

Cumhuriyet Halk Partisi'nin masa başında değil savaş meydanlarında kurulduğunu ifade eden CHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Ender Ergün, 'Bu partinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıdır. Cepheden cepheye koşan kahramanların kurduğu bir partidir. Bu partinin bir üyesi olmaktan dolayı onur duyuyorum' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP’nin 9 Eylül 1923 tarihinde kurulduğu ve ilk günkü heyecanla çalışmaya devam ettiklerini belirten CHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Ender Ergün, kuruluş yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Ergün açıklamasında, “Türkiye’nin kurtuluşundan, kuruluşuna, sanayisinden tarımına kadar her alanda reformlara imza atan bir siyasi partinin üyeleri ve yöneticileriyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu bu partinin tek hedefi vardır, ülkemizi muasır medeniyetleri seviyesine taşımaktır” diye konuştu.
 
 
CHP’nin Türkiye’nin temel taşı olduğunu belirten Ender Ergün, “Günümüzde ülkemiz zor bir dönemden geçmektedir. İşsizlik aldı başını gidiyor. Eğitim sistemimiz çöktü. Gençlerimiz ümitsiz. Köylülerimiz toprağını, ata ocaklarını terk ediyor. Küçük esnaf ve sanatkârlarımız bitti, bitiyor. Böyle bir dönemde Cumhuriyetin kuruluş yıllarındaki heyecanla çalışıp CHP olarak ülkemizi düzlüğe çıkaracağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın” şeklinde konuştu.

Müşteri garantili hastaneler, havaalanları, otoyollar, köprüler ve tüneller sebebiyle Türkiye’nin yeni tip kapitülasyonlarla karşı karşıya olduğunu anlatan CHP Merkez İlçe Başkanı Ergün, “Türkiye’nin cumhuriyet birikimi tüm işletmelerini satan AKP, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını da ucuz bir bedelle satmaktadır. Ülkemiz adeta işgal altındadır. Üzüntü içerisindeyiz. Ülkemin içinde olduğu bu durumdan kurtulması için CHP iktidarına ihtiyaç vardır. CHP yeniden iktidara geldiğinde cumhuriyetin ilk yıllarında nasıl sanayileşme hamlesi geliştirmişse, tarımda reformlar yapmışsa aynı atılımı yapacaktır. CHP gençlerin ümidi, köylünün hamisi, çiftçinin kurtarıcısı, işsizlerin iş imkânı olacaktır. İlk seçimlerde iktidarız ve sözümüzü yerine getireceğiz” diyerek açıklamasını tamamladı.
 
 
Yakup Orakçı - Hami İşler
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]