• 0

09 Eylül 2021, 21:13 - Anasayfa // Yeşilyurt Haberi yazdır

Yeşilyurt tarihi birgün yaşadı

Yeşilyurt tarihi birgün yaşadı

Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde yapılan tesisleri yerinde inceleyen ve açılışlarını gerçekleştiren MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, 'Yeşilyurt'taki değişimi görüyoruz. Yeşilyurt'ta tarihi bir gün yaşanıyor. Yeşilyurt'ta MHP'nin üretime dayalı belediyecilik anlayışına tanıklı ediyoruz' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MHP’li Yücel Bulut açılışlarda yaptığı konuşmalarda, kırsaldan merkeze, küçük yerleşim yerlerinden, büyükşehirlere doğru göçü engellemenin en temel yolunun insanlara yaşadıkları yerlerde iş imkanı sağlamaktan geçtiğini söyledi. Bulut, “Eğer insanlar ailelerini geçindirecek iş bulurlarsa baba ocaklarını terk etmezler. MHP’li Belediyeler bunun gayreti içerisindeler. Yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlıyorlar. Yatırımcılar da riskleri göz önüne alarak buralara gelip yatırım yapıyorlar. Bu yatırımları buraya getiren belediye başkanımıza ve buralara yatırım yapan ülkemin güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Yeşilyurt’ta bir değişim yaşıyoruz. Yapılan bulvarlarla, üç geçitlerle, yeni işletmelerde bunu hep birlikte görüyoruz” diye konuştu.

Yeşilyurt’un MHP’li Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz döneminde ilçe merkezinde tarihi değişim yaşanıyor. MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Yeşilyurt’ta dört ayrı tesisin açılışını gerçekleştirdi. Tesislerde 120 bayan, 30 bay elamana iş imkânı sağlanıyor. Açılışı yapılan ilk tesis Belediyenin sosyal tesisleri oldu. Belediyenin sosyal tesisleri yenilenilirken, atıl bina yaşanılabilir bir hale getirildi.

Muhsin Yılmaz konuyla ilgili olarak, “Göreve başladığımızda atıl olarak kaderine terk edilen Belediyemize ait binayı 16 odalı apart otel yaparak faaliyete geçirmiştik. Bugün de Tokat Milletvekilimiz Sayın Yücel Bulut’un, İl Başkanımız Mustafa İpek’in,  İl Genel Meclis Üyelerimizin, Belediye Meclis Üyelerimizin, ilçe Ocak Başkanımızın katılımları ile açılışını gerçekleştirdik. Mutluyuz, hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
 

İşadamı Halis Kılıç tarafından yatırımı yapılan Kılıç ayakkabı fabrikasının şubesinin açılışı da gerçekleştirildi. Fabrikada 30 kişi istihdam ediliyor. Kılıç ayakkabıcılık diğer şubesi Çamlıbelde’de ayakkabı üretimine devam ediyor. Açılışı gerçekleştirilen diğer işletme ise bir tekstil atölyesi. İşletmeci Vahap Özmen’in açtığı tekstil atölyesinde ise 18 kişi istihdam ediliyor.

Muhsin Yılmaz, “İlçemize yeni bir tekstil atölyesi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Atıl olan 4 Katlı Yeşil Bina Tamamen faaliyete geçmiştir. İlk etapta 40 Personel ile faaliyete başlayan yeni atölyemiz İnşallah yılsonuna kadar 100 personel kapasitesine ulaşılacaktır” dedi.

Açılışlara, Tokat Milletvekili Yücel Bulut, M.H.P Tokat İl Başkanımız Mustafa İpek, İl Genel Meclis Grup Başkan Vekili Veli Gökyıldız,  İl Geneli Meclis Üyeleri Mustafa Baykan Yıldız Burhan Şen, İlçe Başkanı Ahmet Turan Aydoğan, Sulusaray M.H.P İlçe Başkanı Mehmet Akif Öz,  İlçe Ocak Başkanı Tuğrulhan Sezer, Belediye Meclis Üyeleri Halis Kaya, Halil Efendi, Sevim Ercan Çelikel, Ali Keklik, Mustafa İncebiz, Abdulvahit Sadakat katıldılar.

YENİ ARAÇ FİLOSU

Yeni araç filosu ile ilgili olarak da açıklamada bulunan Muhsin Yılmaz, “Araç filomuza 2021 Model Çöp Aracımızı da dâhil ettik. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan her türlü hizmeti ilçemize kazandıran Milletvekilimiz Yücel Bulut Beye ilçemiz adına şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
 

YEŞİLYURT ÜLKÜ OCAKLARI ZİYARETİ

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, İl Başkanı Mustafa İpek, Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, MHP’li İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Yeşilyurt MHP İlçe Başkanı Ahmet Turan Aydoğan, Yeşilyurt Ülkü Ocağını ziyaret ettiler. Heyet ayrıca Şehit Sefa Fındık’ın mezarını ziyaret ederek dua ettiler.

KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR?

Öte yandan Tokat Valiliğinin çalışması olan "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var" projesi kapsamında üreticilere Kuşçu köyünde köylülere koyun teslimi yapıldı.
 
Yücel Bulut konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Tokat Valiliğimiz tarafından düzenlenen program çerçevesinde, Tokat Köylümüze dağıtılması planlanan 100.000 küçükbaş hayvandan 70.000 adeti dağıtıldı. Bugün de Yeşilyurt Kuşçu Köyünde yapılan dağıtım programındaydık. Köylümüze hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

Törene Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Yücel Bulut, MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, Yeşilyurt İlçe Başkanı Ahmet Turan Aydoğan, Sulusaray ilçe Başkanı Mehmet Akif Öz, İl Genel Meclis Grup Başkan Vekili Veli Gökyıldız, İl Geneli Meclis Üyeleri Mustafa Baykan, Yıldız Burhan Şen, Belediye Meclis Üyeleri Ercan Çelikel, Halis Kaya, Abdulvahit Sadakat, Halil İbrahim Sevim, Ali Keklik, Mustafa İncebiz, İlçe Ocak Başkanı Tuğrulhan Sezer katıldılar.
 
Yakup ORAKÇI - Hami İŞLER
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yeşilyurt Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.046 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]