• 0

12 Eylül 2021, 11:41 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Mustafa İpek 'Ülkücü Hareket ulu bir çınar, duru bir pınardır'

Mustafa İpek 'Ülkücü Hareket ulu bir çınar, duru bir pınardır'

MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek 12 Eylül 1980 darbesinin 41. yıl dönümü üzerine açıklamada bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Mustafa İpek "12 Eylül 1980'de yaşanan askeri darbe, öncesi ve sonrasıyla yakın tarihimizin en sancılı süreçlerinden biridir. O acılar, ne yazık ki bugün bile taptaze karşımızdadır" dedi.
 
MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, Yakın tarihimizde yaşanan ve bugün 41. yıldönümü olan 12 Eylül 1980 askeri darbesi üzerine açıklama yaptı. Ülkücü hareketin bu darbe sürecinde yaşadıkları sıkıntılara  değinen İpek Ülkücü Hareketin dün olduğu gibi bugünde vatan ve millet düşmanlarının karşısında olduğunu belirtti.
 
Mustafa İpek yaptığı açıklamada "Bugün Eylül'ü Kara Eylül yapan, Türkiye'nin üzerine kara bir bulut gibi çöken o melun 12 Eylül 1980 darbesinin 41. yıl dönümü. Türkiye'nin en karanlık dönemi olan 1980 askeri darbe sürecinde 650 bin kişi gözaltına alınmış, 50 kişi idam edilmiş, 171 kişi işkencede hayatını kaybetmiştir.
 
12 Eylül 1980 darbesi ile Türkiye'nin geleceği karartılmak istenmiş ve ilerlemesine tuzak kurulmuştur. O gün milletin evlatları kızıl ve kara edilmek istenmiştir. Yüzlerce Ülküdaşımız, mesnetsiz iddialarla, yalancı şahitliklerle tutuklanmış tarihe kara bir leke olarak geçecek şekilde sanık sandalyesine oturtulmuştur. İradesi prangalanmış, adaletinin terazisi olmayan hakim ve savcılar tarafından yargılanmıştır. Tek gayeleri vatanın birliği ve Türk milletinin bekası olan memleketin asil evlatları karanlık zindanlarda yıllarca akıl almaz işkencelere maruz bırakılarak ölümle sınanmış, yağlı urganlarla imtihan edilmişlerdir.
 
Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş başta olmak üzere 587 Ülkücü 'MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda idam ile yargılanmış, 5 yıl 11 ay 8 gün süren yargılama sürecinde 11 yıl 1 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmıştır. Milletini sevmekten, Allah yolunda yürümekten başka bir suçları olmayan 9 Yusuf yüzlü ülküdaşımız Ahmet Kerse, Ali Bülent Orkan, Cengiz Baktemir, Cevdet Karakaş, Fikri Arıkan, Halil Esendağ, İsmet Şahin, Mustafa Pehlivanoğlu, Selçuk Duracık suçsuz yere idam sehpasına gönderilmiştir. Ne zulmü ne de Ülküdaşlarımızın aziz hatıralarını unutturmayacağız. Ülkücü Milliyetçi Hareket 12 Eylül 1980 darbesi sonucu çok ağır bedeller ödemiştir. Zulme, işkenceye maruz kalmış ancak zalime boyun eğmemiştir. Dün olduğu gibi bugünde Vatan ve Millet düşmanlarının karşısında dimdik ayaktadır.
 
Ülkücü Hareket ilhamını Türk tarihinden alan ulu bir çınar, duru bir pınardır. Türkiye'nin geleceği ve ümit kaynağıdır. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in izinde, Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli'nin emrinde Millet ve Allah yolunda yürümeye devam etmektedir. Bu vesileyle başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. "ifadelerine yer verdi.

Yakup ORAKÇI - Hami İŞLER
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.059 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]