• 0

13 Eylül 2021, 20:35 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Ozan Balcı, 'Tokat''ı yarı değerli taşların merkezi yapacağız'

Vali Ozan Balcı, 'Tokat''ı yarı değerli taşların merkezi yapacağız'

Yarı Değerli Taşlar ve Kuyum Atölyesi'nde incelemelerde bulunan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı İlimizi Yarı Değerli Taşların merkezi yapacağız dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Vali Dr. Ozan Balcı, Millî Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve Tokat İl Özel İdare sekreteri Recep Gökçe Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü Yarı Değerli Taş İşleme ve Kuyum Atölyesi’ni de birlikte ziyaret ettiler.

Vali Balcı, Collawood, Jasper, Opsidyen, Kalsedon, Akik, Agat, Krizopras, Losit, Rodanit, Ametist ve 50 milyon yıllık ağaç fosilinin bulunduğu ve işlendiği Yarı Değerli Taşlar ve Kuyum Atölyesinde incelemelerde bulunarak bilgi aldı. Tokat’ın yarı değerli taşlar konusunda çok zengin bir il olduğunun altını çizen Balcı Tokat’ta hammadde var, çok kıymetli hanımefendiler çalışıyor, sistemi de kurduk. Tokat’ı Yarı Değerli Taşların merkezi yapacağız dedi.

Yapılan çalışmaları çok değerli buluyorum diyen Balcı Tokat taşlarıyla Marka şehir olacak. Yapılan çalışmalar hem ekonomiye hem de Tokat’ın tanıtımına, kültürüne büyük katkı sağlayacak dedi.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]