• 0

18 Eylül 2021, 17:37 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta yeni okul yapımları ve güçlendirme çalışmalarına devam

Tokat'ta yeni okul yapımları ve güçlendirme çalışmalarına devam

Vali Dr. Ozan Balcı, eğitim yatırımları kapsamında Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Spor Lisesi'nde devam eden güçlendirme çalışmalarını inceleyerek bilgi aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Vali Dr. Ozan Balcı daha sonra özel eğitim kampüsünde devam eden inşaatlarda incelemelerde bulunarak İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’den bilgi aldı.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, "Kampüsümüzde işitme, görme, zihinsel ve diğer engelli grubu öğrencilerimizin eğitim alacakları anaokulu, ilkokul, ortaokul ve meslek lisesinde çalışmalar hızla devam ediyor en kısa zamanda bitecek ve Tokatlı hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak. Engellilerimizin ve ailelerinin hayatlarını ve yaşamını kolaylaştırmak için çalışıyor, problemlerini anlıyoruz, onlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Engelli ve engelli ailelerinin her zaman yanındayız.” dedi.
 
Devam eden güçlendirme ve yeniden yapılan okullara da değinen Vali Dr. Ozan Balcı, “Deprem kuşağında olan Tokat’ta güçlendirme çalışmalarımız hızla devam ediyor. İl merkezi, ilçelerimiz ve köylerimizde, 72 okulumuzu güçlendiriyoruz. Tokat genelinde 102 okulumuzu da yeniden yapıyoruz. İnşallah çalışmalarımız bir yıl içerisinde bitecek. Çocuklarımızı seviyoruz ve çocuklarımızın daha sağlam ve konforlu okullarda eğitim görmelerini önemsiyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.039 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]